Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Antena DVB-T pozwoli nam oglądać wysokiej jakości telewizję cyfrową

Antena DVB-T pozwoli nam oglądać wysokiej jakości telewizję cyfrową

Obecnie w całej Europie telewizja stała się w pełni cyfrowa, a wszystkie transmisje niekodowane są teraz nadawane w standardzie telewizji DVB-T2.

Zatem posiadanie odpowiedniej anteny do odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej z pewnością poprawi twoje wrażenia podczas oglądania programów.

Antena DVB-T pozwoli nam oglądać wysokiej jakości telewizję cyfrową

Kiedy potrzebna jest antena pokojowa do telewizora

Z anteną pokojową do telewizora masz większą swobodę wyboru kanałów, które chcesz oglądać.
Obecnie kanały telewizji analogowej zostały wyłączone, a wszystkie programy telewizyjne są teraz nadawane w formacie cyfrowym wyłącznie w standardzie telewizji DVB-T2. DVB-T2 to skrót od Digital Video Broadcasting, naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji, i jest to rozszerzeniem standardu telewizyjnego DVB-T. Antena DVB-T2 oferuje wyższą wydajność, solidność i elastyczność, umożliwiając efektywne wykorzystanie cennego widma naziemnego do dostarczania usług audio, wideo i danych do urządzeń stacjonarnych, przenośnych i mobilnych.

Przejście na telewizję cyfrową jest konieczne, ponieważ świat odchodzi od nadawania telewizji analogowej, pozwoli nam to również skorzystać z wyższej jakości i szybszych usług mobilnych. Telewizja cyfrowa zapewnia lepsze wrażenia podczas oglądania przede wszystkim dzięki obrazom w wysokiej rozdzielczości, doskonałemu dźwiękowi przestrzennemu. Anteny pasywne są zwykle wystarczające, gdy siła sygnału jest dobra, natomiast aktywne anteny ze wzmacniaczami polecane są dla regionów o niskiej sile sygnału.

Dobrym rozwiązaniem jest również, kiedy antena pokojowa do telewizora posiada zaawansowany filtr LTE/W-LAN/GSM, aby uniknąć zakłóceń. Ponieważ obszary transmisji różnią się znacznie pod względem siły sygnału i transmitowanego programu, zaleca się bliższe przyjrzenie się karcie transmisyjnej. W ten sposób można wybrać odpowiednią antenę ze wzmacniaczem lub bez, w zależności od naszych potrzeb. Zmiana rodzaju anteny może również przynieść lepsze rezultaty w odbiorze sygnału.

Mirek Wrona

Comments are closed.
https://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.