Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Czy warto pożegnać się z przestarzałym oświetleniem na rzecz LED?

Czy warto pożegnać się z przestarzałym oświetleniem na rzecz LED?

Diody LED to najnowszy i najbardziej ekscytujący postęp technologiczny w branży oświetleniowej. Diody LED to małe, solidne żarówki, które są wyjątkowo energooszczędne i długotrwałe. Diody LED działają inaczej niż tradycyjne żarówki.

To sprawia, że są znacznie bardziej wytrzymałe i trwałe niż tradycyjne żarówki. Diody LED zapalają się natychmiast, bez czasu nagrzewania, jest to wyrażane w nanosekundach. Diody LED uruchomią się nawet przy ujemnych temperaturach i w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek nie ulegną zniszczeniu czy pęknięciu. Dzięki diodom LED możesz kierować światło tam, gdzie chcesz, dzięki czemu światło nie jest marnowane, tylko jak najbardziej efektywnie wykorzystywane. Dodatkową zaletą jest to, że nie zawierają rtęci ani innych niebezpiecznych substancji. Oświetleniem LED można również sterować pod kątem jasności i koloru. Diody LED są wyjątkowo energooszczędne i zużywają do 90% mniej energii niż inne żarówki. Ponieważ diody LED zużywają tylko ułamek energii żarówki, istnieje dramatyczny spadek kosztów energii.

Ponadto pieniądze i energia są oszczędzane na kosztach konserwacji i wymiany dzięki długiej żywotności diod LED, która wynosi do 60 000 godzin w porównaniu do 1500 godzin w przypadku tradycyjnych żarówek. Diody LED podbiły rynek konwencjonalnego oświetlenia z różnych powodów, w szczególności z powodu dłuższej żywotności, zmniejszonego zużycia energii i niższych wymagań konserwacyjnych. Ponieważ cena zakupu lamp i opraw wciąż spada, coraz więcej osób chce ulepszyć swoje systemy oświetleniowe za pomocą diod LED, biorąc pod uwagę ich wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi technologiami. W sprzedaży dostępne są również moduły ledowe GOQ.W przeciwieństwie do oświetlenia żarowego diody LED nie wypalają się ani nie ulegają awarii, po prostu ściemniają się z czasem. Dzięki dłuższej żywotności diody LED mogą obniżyć koszty pracy związane z wymianą żarówek w sytuacjach komercyjnych, osiągając niższe koszty konserwacji systemu oświetlenia.

Mirek Wrona

Comments are closed.
https://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.