Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Suchy skafander do nurkowania

Suchy skafander do nurkowania

Woda odprowadza ciepło z naszego ciała 20 razy szybciej niż w powietrzu. Dlatego podczas nurkowania w zimnej wodzie musimy używać odpowiedniego kombinezonu, aby nurkowanie było przyjemne, będzie on także chronił się przed hipotermią.

Suchy skafander właśnie to robi. Zatrzymuje wodę i dzięki warstwie powietrza wokół ciała utrzymuje ciepło. Dzięki niemu będziemy mogli bez problemu nurkować także z zimniejszym miejscu, dzięki utrzymaniu ciepłą wewnątrz skafandra. Mogą być używane do kontroli wyporu i wymagają dodania większej masy, ponieważ są znacznie bardziej wyporne niż kombinezon, należy również wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa.

Z tego powodu zdecydowanie zaleca się ukończenie nurkowania w suchym skafandrze w ograniczonym środowisku z certyfikowanym specjalistą. Zalecamy także ukończenie kursu specjalizującego się w suchym skafandrze, który składa się z sesji zamkniętej i dwóch nurkowań na wodach otwartych, jest to dość prosty kurs, który można wykonać w ciągu jednego lub dwóch dni.

Kiedy zamierzasz kupić lub wynająć kombinezon, musimy znać dobrze rozmiar, dzięki temu najlepiej dopasujemy go do naszego ciała.

Powinien dobrze przylegać do ciała, jednak nie może być on zbyt dobrze dopasowany, aby nie ograniczał naszych ruchów. Dobrym pomysłem z pewnością będzie suchy skafander DX-300X, który doskonale sprawdza się w wodzie o niższych temperaturach. Neopren jest rodzajem kauczuku syntetycznego, który może być spieniany podczas produkcji do dużej ilości małych zamkniętych pęcherzyków gazu, tworząc wyporny i izolujący termicznie materiał, zwany spienionym neoprenem. Kombinezony są wykonane z tego materiału, ponieważ jest dobrym izolatorem, wodoodpornym i wystarczająco elastycznym, aby wygodnie w nim pływać. Sam neopren jest bardzo elastyczny, ale niezbyt odporny na rozerwanie, dlatego jest obszyty warstwą dzianiny w celu zwiększenia wytrzymałości i odporności na ścieranie. Piankowy neopren może być użyty do powłoki suchego skafandra, zapewniając pewną izolację ze względu na gaz w materiale.

Mirek Wrona

Comments are closed.
https://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.