Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Ubrania robocze dla pracowników

Ubrania robocze dla pracowników

Wyposażenie robocze pracowników budowlanych, to naturalnie przede wszystkim odpowiedni strój. Ubiór pracownika, powinien być wykonany z materiału na tyle elastycznego, by odzież robocza, była wygodna i mogła dopasować się do sylwetki pracowników.

Do podstawowych elementów ubioru zalicza się z pewnością kaski, które chronią głowę pracownika, ale także właściwe buty. Przykładowo w zakładach chemicznych, czy petrochemicznych mamy do czynienia z wieloma materiałami szkodliwymi, w razie awarii, rozszczelnienia, może dojść do wycieku, wówczas właściwe obuwie, będzie z pewnością nieocenione. Często są to buty specjalnie wzmocnione w okolicy palców, co zapobiega zmiażdżeniu palców, w razie gdyby na nogi spadło coś ciężkiego, lub też przejechał jakieś cięższy sprzęt. Spodnie robocze najczęściej posiadają długie nogawki, gdyż taki właśnie typ ubioru roboczego będzie w stanie ochronić pracownika przed obtarciami i różnego rodzaju urazami. Spodnie robocze, wykonane są z takich materiałów jak ciepła bawełna będzie komfortowa. Można oczywiście spotkać modele, z tworzyw sztucznych, które będą posiadały inne właściwości niż bawełna, dzięki temu mogą być odporne na inne rodzaje zagrożeń, przykładowo niektóre środki chemiczne. Kieszenie powinny być wzmocnione i zabezpieczone klapą zapinaną na rzep, warto oczywiście aby posiadały, spodnie powinny posiadać także podwójne lub potrójne szwy.

Dzięki czemu będą one bardzo wytrzymałe.

Jeżeli trzymamy w kieszeniach narzędzia, nie mogą one rozerwać kieszeni, dobry szew będzie więc potrzebny. Oczywiście konieczne będą także specjalne elementy odblaskowe naszyte na ubrania, dzięki nim po zmroku pracownicy będą dobrze widoczni. Przykładowo osoby pracujące przy budowie czy remontach dróg będą dobrze widocznie, w nocy, czy też we mgle czy gęstym deszczu. Oczywiście można nabyć także ocieplone ubrania robocze, z podpinką, z odpinanym ociepleniem. Potrzebne będą oczywiście nie tylko kurtki ale także spodnie robocze ocieplane, dzięki temu pracownicy będą dobrze chronieni przed temperaturą, czy też nieprzyjemnym wiatrem.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.