Jeśli planujesz instalację paneli fotowoltaicznych, ale na dachu masz wywietrzniki, kominy, okna dachowe i świetliki, musisz wiedzieć, że są to po prostu dodatkowe przeszkody do obejścia przy podejmowaniu decyzji o idealnym umiejscowieniu paneli słonecznych.
Przede wszystkim zastanów się, ile mocy używasz i jak z niej korzystasz, jeśli nie wiesz, ile paneli fotowoltaicznych zamontować. Aby określić, jakiego rozmiaru systemu potrzebujesz, możesz spojrzeć na kilka ostatnich rachunków za energię elektryczną, aby określić ogólne zapotrzebowanie twojego domu czy firmy na pobór energii. W przybliżeniu, jeden z najczęściej stosowanych rozmiarów systemu to około 6 kW, co sprawdzi się w domach, które wydają sporo na energię elektryczną w jednym cyklu rozliczeniowym. Jeśli jednak nie zużywasz zbyt dużo energii, system paneli fotowoltaicznych o mocy 3 kW powinien sprawdzić się w twoim domu. Podczas gdy dach płaski będzie wymagał dodatkowej ramy uchylnej, aby prawidłowo ustawić panele, na dachu ze spadkiem panele można montować bez dodatkowych akcesoriów i ponoszenia większych kosztów montażu.
Ważne jest również, aby zastanowić się, czy twoje zapotrzebowanie na energię zmieni się w przyszłości, na przykład jeśli twoja rodzina się powiększy, lub gdy dzieci wyprowadzą się kiedyś z domu, ponieważ będzie to miało wpływ na ogólne zużycie energii.
Zawsze lepiej jest spróbować dopasować swój system do wszelkich przyszłych zmian, które mogą pomóc w maksymalnym wykorzystaniu możliwości systemu paneli fotowoltaicznych. Wszystkie ekipy zajmujące się instalowaniem paneli słonecznch muszą posiadać odpowiednie uprawnienia, a fotowoltaika Augustów zatrudnia przeszkolonych specjalistów znających się na swoim fachu. Niewiele osób wie, że instalacja systemu fotowoltaicznego wcale nie oznacza, że nie będziesz już otrzymywać rachunków za prąd. Nawet po zainstalowaniu systemu fotowoltaicznego będziesz nadal otrzymywać rachunek od dostawcy energii. Dzieje się tak, ponieważ podczas gdy nowe panele słoneczne pomogą zrównoważyć część, jeśli nie całą energię elektryczną, którą normalnie zużywałbyś z sieci w ciągu dnia, nadal będziesz musiał zapłacić za zużycie prądu w nocy, a także za usługi od dostawcy energii elektrycznej.