Energia geotermalna staje się popularnym zasobem na całym świecie.
Używamy jej w celu ogrzewania domów i wody za pomocą gruntowych pomp ciepła. Ciepło przechodzi przez cykl parowania, sprężania, kondensacji i rozprężania, może być następnie wykorzystane w budynku do ogrzewania lub chłodzenia. Jest to jedno z najlepszych odnawialnych źródeł energii, nie szkodzi naszemu środowisku, ponieważ nie będą wytwarzane żadne gazy cieplarniane. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na instalację pompy ciepła, aby zaoszczędzić na rachunkach i korzystać z ekologicznej, odnawialnej energii.
Pompa ciepła może skutecznie obniżyć rachunki
Jeśli myślisz o instalacji pompy ciepła, z pewnością szukasz bardziej ekologicznego sposobu na ogrzanie domu. Pompy ciepła nie muszą niczego spalać, aby wytworzyć ciepło, dlatego nie ma emisji dwutlenku węgla. Pompa ciepła wymaga jednak niewielkiej ilości energii elektrycznej. Systemy gruntowych pomp ciepła są bardzo wydajne. Większość systemów ma współczynnik COP wynoszący 3-4,5, co oznacza, że na każdą jednostkę energii użytej do zasilania systemu dostarcza ona 3-4,5 jednostki ciepła. Zatem są one wydajne na 400%. Będąc tak wydajnym, możesz zaoszczędzić do 50% na rachunkach za energię potrzebną do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.
Twoja pompa ciepła wytwarza czyste powietrze, nic się nie spala, a filtry usuwają wszystkie szkodliwe zanieczyszczenia, takie jak pleśń i kurz. Jest to zatem optymalne rozwiązanie również dla astmatyków lub alergików. Pompy ciepła nie wymagają dużej konserwacji i są niezawodne. W systemie jest bardzo mało ruchomych części, co oznacza, że gruntowa pompa ciepła może mieć żywotność 20 lat, a rury umieszczane w gruncie potencjalnie dłuższe, do 50 lat z gwarancją.
Więcej na temat pomp ciepła dowiesz się ze strony http://www.ecostrus.pl. Ważna korzyść, która dodatkowo skonsolidowałaby wybór gruntowej pompy ciepła, wynika z możliwości indywidualnego dostosowania pompy pod względem konwersji energii i odzyskiwania kosztów. Oznacza to, że jeśli nie ma potrzeby produkcji wysokotemperaturowej, klient może wybrać tańszą wersję, która zużywałaby mniej energii elektrycznej i zapewniała niższą pojemność cieplną.