Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

ABC florystyki dla początkujących projektantów domów

ABC florystyki dla początkujących projektantów domów

Florystyka jest jedną z odmian projektowania, a także sztuki dekoracyjnej i użytkowej, która ucieleśnia tworzenie kompozycji, kolaży, bukietów, paneli. Kompozycje kwiatowe to twórcze i techniczne dzieło. Zwykle celem projektanta jest wyrażenie tematu lub pomysłu, wydarzenia, używając tylko kwiatów i liści.

Florystyka dla początkujących polega na tworzeniu prostych naturalnych kompozycji, bukietów i kolaży. To może być prawdziwe hobby dla miłośników czegoś pięknego, ponieważ możesz tworzyć arcydzieła własnymi rękami. Więc od czego zacząć?

Podstawy sztuki florystycznej

Najpierw musisz zdecydować o materiałach. Każdy kwiat ma swoje znaczenie. Do pracy wykorzystywane są różne naturalne materiały, na przykład kwiaty, zioła, liście, jagody, kasztany, orzechy itp. Użyte materiały mogą być zarówno suche, jak i żywe.

Jeśli chcesz stworzyć bukiet prezentowy, pamiętaj, że azalia oznacza oddanie, mieczyk oznacza stabilność, kalia oznacza piękno i równowagę, lotos oznacza dobre zdrowie i szczęście, orchidea oznacza piękno, piwonia oznacza chwałę i bogactwo. Ponadto każdy odcień ma swoje znaczenie. We florystyce występują podstawowe bukiet kwiatow.

Czerwone kwiaty symbolizują pasję i miłość, ciemny róż – wdzięczność, biel – czystość i niewinność, fioletowy – przyjaźń, żółty – radość i dobrobyt. Ostatnio coraz więcej uwagi poświęca się etykiecie kwiatowej. Dlatego łącząc różne kwiaty, możesz wyrazić uczucia lub wdzięczność.

Podczas przygotowywania kompozycji kwiatowych bardzo ważny jest wygląd kwiatów. Wybierając kwiaty, zwróć uwagę na liście. Powinien być zielony, bez brązowych plam. Łodygi powinny wyglądać, jakby niedawno zostały wycięte z ogrodu kwiatowego.

Główna zasada w florystyce dla początkujących: więcej nie znaczy lepiej. Z reguły doświadczeni projektanci używają w swojej pracy nie więcej niż trzech kolorów. Bukiety, w których więcej niż cztery rodzaje kwiatów mogą wydawać się wiązką i są zbyt różnorodne, co psuje ich wygląd.

Trendy i style florystyczne

Europejczycy wyróżniają trzy obszary florystyki: kształtowo-liniowy, kwiatowy i dekoracyjny. Ta klasyfikacja została zatwierdzona przez Gregora Lersha i Daniela Osta. Peter Asman zidentyfikował cztery obszary florystyki. Oprócz powyższych trzech stylów pojawił się inny – równoległy.

Kierunek ten został jednak przeniesiony do kategorii linii materiału roślinnego. Obecnie sztuka florystyczna jest szczególnie popularna. Ten kierunek charakteryzuje się oryginalnością form, wyrafinowaniem i oryginalnością.

Kompozycje w stylu liniowym są bardzo łatwe do rozpoznania. Wszystkie materiały roślinne są wykorzystywane oszczędnie. Każdy element jest bardzo ważny, podobnie jak moment wykorzystania przestrzeni między materiałami.

Osobliwość masywnego stylu w designie. Są to trójwymiarowe kształty z miękkimi przejściami. Kwiaciarnia tworzy środkową część bukietu, a następnie stopniowo wypełnia kontury kompozycji.

Kompozycje wykonane w mieszanym stylu kwiatowym są bardzo różnorodne. Są dalekie od ustalonych zasad nakładania stylu liniowego, masywnego lub masywno-liniowego. Najprawdopodobniej harmonijnie łączą wszystkie style.

Florystyka to fascynujące zajęcie, które zapewni wiele przyjemnych minut. Tworząc kompozycję kwiatów, gałązek i liści, zbliżasz się do natury. Badania florystyczne jako element projektu mogą nie tylko stanowić okazję do odkrywania nowych możliwości, ale nawet stać się prawdziwym zawodem.

Zamów dostawę kwiaty za granicę i rozpocznij naukę florystyki!

Mirek Wrona

Comments are closed.
https://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.