Tworzenie grafik  na potrzeby social media oraz reklam. Obecnie tworzenie postów w social mediach nie jest bynajmniej czymś łatwym. Mamy bowiem obecnie do czynienia z natłokiem linków, danych, infografik, a to sprowadza się do tego, że tak naprawdę bardzo trudno się wyróżnić.

Tymczasem w social mediach, w reklamie chodzi właśnie o owo wyróżnienie się na tle innych. Bardzo istotnym elementem w tym względzie jest zatem korzystanie z odpowiednich, kreatywnych narzędzi do tworzenia grafik. Należy w tym względzie spojrzeć na pewne dane, które obrazują skuteczność grafik umieszczanych w reklamach. Posty opatrzone stosownymi grafikami dają aż 650% więcej zaangażowania w stosunku do tych, które opierają się tylko i wyłącznie o sam tekst. Patrząc dalej na dane statystyczne trzeba wskazać na to, że tweety zawierające grafikę mają o 18% więcej kliknięć, o 89% więcej polubień oraz o 150% więcej retweetów. Należy także dodać, że filmy z danym produktem dają o 85% więcej szans na to, że klient dokona zakupu produktu, skorzysta z proponowanych usług. Istnieje na rynku kilka narzędzi, dzięki którym projektowanie grafik przydatnych w reklamie jest znacznie łatwiejsze lub też po prostu jest możliwe.

Każde z tych narzędzi ma swoje określone funkcjonalności, a tym samym można też mówić o pewnych odrębnych możliwościach. Niektóre z tych narzędzi są płatne, ale równocześnie też można z powodzeniem korzystać z pomocy narzędzi bezpłatnych.

Te pierwsze dają nieco więcej możliwości, aczkolwiek nie oznacza to wcale, że narzędzia, do których dostęp jest bezpłatny, nie są użyteczne i nie można przy ich pomocy stworzyć grafik bardzo przydatnych i skutecznie zwiększających skuteczność przekazów reklamowych. Tworzenie grafiki związanej ze zwiększeniem skuteczności reklam jest zadaniem bardzo istotnym.

Współczesny odbiorca w dużej mierze zwraca uwagę właśnie na tenże aspekt, a przekaz opatrzony stosowną grafiką okazuje się znacznie bardziej skuteczny i tym samym w większym stopniu dociera do potencjalnej grupy odbiorców. To jest wszakże podstawowy cel ich tworzenia.