Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Czym jest wordpress i jak zacząć z tego korzystać?

Czym jest wordpress i jak zacząć z tego korzystać?

Wiele osób zastanawia się jak w krótkim czasie zbudować stronę internetową, ale jakoś nie mogą znaleźć rozwiązania.

Widać nie za dobrze szukają, bo tym rozwiązaniem dla nich jest właśnie wordpress. Jeśli w skrócie mamy odpowiedzieć na pytanie, czym jest wordpress to jest to otwarty system, która pozwala na zaczadzanie treścią. Korzystając z przeglądarki internetowej wpisujemy adres dowolnej strony i teraz łączymy się z kodem jest strony. Kod może być napisany ręcznie, co jest o wiele bardziej trudne i trzeba się na tym dobrze znać, ale również może być napisany przy użyciu systemu zarządzania treścią CMS, czyli wordpress. To drugie rozwiązanie pozwala na dowolne edytowanie i tworzenie treści na własnych stronach przy pomocy łatwego w obsłudze interfejsu.

Rozpoczynamy naszą przygodę z wordpress

Wszystko zaczyna się od zarejestrowania swojej własnej domeny, czyli adresu naszej strony internetowej. Wybranie odpowiedniego adresu jest kluczem do sukcesu, dlatego trzeba to sobie dokładnie przemyśleć. To ma być wizytówka naszej strony, dlatego ma pasować do treści. Kolejnym krokiem jest wybranie hostingu i tutaj również trzeba dokładnie wszystko sprawdzić. Bardzo istotne jest dopasowanie przestrzeni na dysku, która jest nam potrzebna do korzystania ze strony. Im więcej na stronie jest tym większa powierzchnia jest potrzebna. Transfer danych również powinien być dopasowany do ilości odwiedzających naszą stronę www. Trzeba przypisać domenę do swojego hostingu i już mamy część gotową. Teraz trzeba będzie dostosować swój projekt strony, można skorzystać z darmowych i płatnych motywów, można również zainstalować różnego rodzaju wtyczki, a na końcu trzeba będzie stronę zabezpieczyć. Więcej informacji o tym jak to wszystko zrobić krok po kroku znajdziemy na stronie http://michalpukajczyk.pl/. Im wcześniej zbierzemy tak cenne informacje o tym jak zacząć przygodę z wordpress tym szybciej będzie można to zacząć robić. Ta strona internetowa nam w tym bardzo pomoże.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.