Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi

Koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi

Wiele osób po prostu nie wie, co jest związane z opieką nad kotem.

Są to wspaniałe zwierzęta i nie wymagają tyle utrzymania, co inne zwierzęta. To nie znaczy, że nie powinieneś uczyć się o nich kilku rzeczy. Przeczytaj ten artykuł, aby lepiej dbać o swojego kota.Pamiętaj, aby Twój kot został wykastrowany lub wykastrowany przed ukończeniem sześciu miesięcy. Wysterylizowany lub wykastrowany kot jest bardziej satysfakcjonującym zwierzakiem, ponieważ jest spokojniejszy, cichszy i chętniej zostaje w domu. Wykastrowane samce kotów nie spryskują moczu w celu oznaczenia swojego terytorium. To zdecydowanie plus, jeśli chodzi o posiadanie kota.Regularne kontrole Twojego kota są bardzo ważne. Twój weterynarz może dać Ci wyobrażenie o ogólnym stanie zdrowia Twojego kota, a także podać wszelkie potrzebne zastrzyki. Upewnij się, że masz tego samego lekarza weterynarii dla swojego zwierzaka przez całe życie. Zrozumieją, przez co przeszedł twój kot.Jeśli masz kota płci męskiej, ważne jest, aby go wykastrować, zanim wejdzie w ruję. Kiedy kocury zaczną dojrzewać, zaczną rozpryskiwać się po całym domu. Pachnie amoniakiem i jest trudny do usunięcia. Kastracja kocura może pomóc temu zapobiec.Jeśli twój kot źle się zachowuje, możesz wpłynąć na jego zachowanie w bezpieczny i humanitarny sposób, używając wody. Napełnij mały pistolet na wodę lub butelkę z rozpylaczem czystą wodą. Jeśli złapiesz kota, który źle się zachowuje, daj kotu kilka lekkich strumieni wody, a wkrótce nauczy się przestać robić niechciane zachowania.Jeśli wymienisz stary drapak, Twój kot może być niezadowolony z nowego. Oszczędzaj pieniądze na drapakach. Owiń swój stary drapak liną sizalową, aby go urozmaicić. Twój kot będzie szczęśliwy, że nie zgubi swojego ulubionego starego posta. Zaoszczędzisz trochę gotówki.Jeśli koniecznie musisz wykąpać kota, ustal wszystko wcześniej. Ustaw dwie wanny wystarczająco duże, aby namoczyć kota. Koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi

Napełnij je wygodnie ciepłą wodą.

Ustaw w pobliżu otwartą butelkę szamponu dla kotów, ciężki ręcznik i bezpieczny transporter dla zwierząt. Nosić grube gumowe rękawice. Chwyć kota za kark. Namocz, szampon i szoruj szybko w jednej wannie. Namaczać do płukania w drugiej wannie. Owiń kota bezpiecznie w ręcznik i umieść w nosidełku do wyschnięcia.Utrzymuj kuwetę w czystości. Koty są z natury bardzo czystymi zwierzętami, a brudna kuweta sprawi, że Twój kot będzie szukał alternatywnych miejsc, w których mógłby się załatwić. Koty cenią również swoją prywatność, dlatego staraj się umieścić budkę w miejscu, w którym nie ma dużego ruchu pieszego.Kto powiedział, że tylko psy potrafią robić sztuczki? Koty są bardzo inteligentne i mają zdolność uczenia się, zwłaszcza jako młode kocięta. Niektórzy ludzie szkolą swoje koty, aby bawiły się w aportowanie, tak jak robią to psy. Są nawet osoby, które z powodzeniem nauczyły swojego kota używania zwykłej toalety zamiast kuwety.Czy jesteś właścicielem kota i psa? Ten pies naprawdę pokocha podchodzenie (i jedzenie) tej karmy dla kota. Jeśli masz z tym problem, ustaw obszar jedzenia kota na tyle wysoko, aby pies nie mógł dosięgnąć. Dzięki temu obaj nie będą walczyć o wodę.Jak widać, w posiadaniu kota jest sporo rzeczy. Najważniejsze, czego potrzebujesz, to trochę cierpliwości. Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, nie powinieneś mieć problemu z opieką nad swoim kotem. Wykorzystaj to, czego się tutaj nauczyłeś, a wszystko będzie dla Ciebie o wiele łatwiejsze.

Mirek Wrona

Comments are closed.
https://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.