Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Przyczyny awarii układów hydraulicznych

Przyczyny awarii układów hydraulicznych

Różnego rodzaju problemy z hydrauliką siłową mogą doprowadzić do dużych strat w wielu branżach, Warto zwrócić uwagę iż niesprawna hydraulika uniemożliwi poruszanie różnego rodzaju maszynami i urządzeniami.

Oczywiście w tym przypadku dużą rolę odgrywa płyn który pod dużym ciśnieniem będzie pozwalał na ruch siłownika. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż w ten sposób działa koparka, gdzie łyżka wychylana jest za pomocą odpowiednich siłowników, podobnie jak i ramię. Aby dostarczyć płyn hydrauliczny do łyżki należy wykorzystać różnego rodzaju złączki, węże hydrauliczne, które czasem mogą ulec awarii, przytarciu też przedziurawieniu.

Przyczyny awarii układów hydraulicznych

Serwis maszyn i urządzeń hydraulicznych

Oczywiście firmy które zajmują się serwisowaniem urządzeń hydraulicznych muszą posiadać duże doświadczenie, odpowiedni sprzęt który pozwoli wykonać poszczególne elementy w taki sposób aby były one w 100% szczelne. W każdym układzie hydraulicznym wystarczy aby zawiodła jedna z uszczelek, wówczas płyn pod wysokim ciśnieniem będzie się ulatniał, uniemożliwiając prawidłową pracę danego urządzenia, dlatego też wymagane jest aby każdy podzespół całego systemu był niezawodny.

Oczywiście po wykonaniu niezbędnych napraw czy też po zakuciu nowego węża należy dokładnie sprawdzić ciśnienie, w tym celu wykonuje się na odpowiednich urządzeniach próby ciśnieniowe aby sprawdzić czy nowe części sprawdzą się w danym układzie, który działa pod określonym ciśnieniem. Jest to niezmiernie ważne ponieważ maszyny pracują czasem w miejscach trudnodostępnych, gdzie awaria może być bardzo dużym problemem chociażby ze względu na dojazd z nową częścią czy też dojazd do serwisu który na miejscu mógłby ewentualnie dokonać niektórych napraw maszyny. Pamiętajmy także iż awaria koparki może być bardzo kosztowna ze względu na długi czas dojazdu maszyny do serwisu. Oczywiście obecnie wiele firm dojeżdża na miejsce, jednak także będzie to uciążliwe, także trzeba będzie zatrzymać na pewien czas prowadzone prace.

Oczywiście możliwe jest serwisowanie różnego rodzaju węży, silników, rozdzielaczy czy też innych podzespołów hydraulicznych które muszą być stuprocentowo pewne aby cały układ działał prawidłowo, w tym wypadku nie można dopuścić do rozszczelnienia ale także nie można dopuścić do zabrudzenia płynu, który musi być czysty. Musimy także pamiętać o okresowych przeglądach maszyn aby upewnić się że wszystko jest w należytym porządku.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą https://hydroserwishs.pl

Mirek Wrona

Comments are closed.
https://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.