Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Co to są suplementy kolagenowe i po co się je stosuje?

Co to są suplementy kolagenowe i po co się je stosuje?

Wiele osób chce codziennie wspierać zdrowie swojej skóry, stawów, włosów i paznokci.

Służą do tego na przykład suplementy kolagenowe, które dostępne są pod różnymi postaciami, jako tabletki, proszki do rozpuszczania, napoje i koktajle. Mimo że stosowanie suplementów kolagenowych i innych produktów kolagenowych jest powszechne, większość osób nie wie, czym właściwie jest kolagen ani co robi dla naszego organizmu.

Co to są suplementy kolagenowe i po co się je stosuje?

Zalety suplementów z kolagenem

Kolagen jest to rodzaj białka, które występuje u ludzi i zwierząt, tworzy ono strukturę lub szkielet komórek i tkanek. Istnieje 28 znanych typów kolagenu, przy czym kolagen typu I stanowi 90 procent kolagenu występującego w ludzkim ciele. Kolagen składa się głównie z aminokwasów glicyny, proliny i hydroksyproliny. Kolagen znajduje się w tkance łącznej, skórze, ścięgnach, kościach i chrząstkach. Zapewnia wsparcie strukturalne tkankom i odgrywa ważną rolę w procesach komórkowych. Komórki tkanki łącznej zwane fibroblastami wytwarzają i utrzymują kolagen. Gdy ludzie się starzeją, ich kolagen ulega fragmentacji, funkcja fibroblastów zostaje zaburzona, a produkcja kolagenu spowalnia.

Zmiany te, wraz z utratą innego kluczowego białka strukturalnego zwanego elastyną, prowadzą do oznak starzenia, takich jak zwiotczenie skóry i zmarszczki. Twoje ciało naturalnie wytwarza kolagen, jednak możesz go również spożywać z pokarmami, jak bulion, skóra kurczaka i skóra ryb, lub wybrać suplementy kolagenowe. Produkty kolagenowe są popularnie stosowane na ból stawów, brak elastyczności skóry, zmarszczki, łamliwe i słabe włosy oraz paznokcie. Kolagen wzmacnia również siłę mięśni, dlatego osobom trenującym i sportowcom poleca się suplementy diety z kolagenem morskim lub wołowym.

Opinie na temat kolagenu i ranking produktów znajdziesz na stronie https://dietetyk.edu.pl/najlepszy-kolagen-ranking-i-opinie/. Kolagen można kupić w postaci proszku, kapsułek lub płynu. Możesz zażywać go jako suplement lub dodać do napojów, zarówno gorących, jak i zimnych, oraz do posiłków, takich jak płatki, jogurt, zupy i koktajle energetyczne. Ponadto firmy kosmetyczne stosują kolagen w produktach takich jak kremy nawilżające i serum ze względu na jego właściwości nawilżające i utrzymujące wilgoć skóry.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.