Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Co warto wiedzieć o implantach zębowych?

Co warto wiedzieć o implantach zębowych?

W obecnych czasach najbardziej popularną metodą uzupełniania braków w uzębieniu jest wykorzystanie implantów. To sprawdzona metoda, która zapewnia trwałe efekty na długie lata.

Aby prawidłowo funkcjonować człowiek powinien mieć dwadzieścia osiem zębów. Umożliwia mu to swobodne spożywanie jedzenia. Niestety, bardzo często dochodzi do utraty zębów. Całkiem często dzieje się to także u młodych osób. Przyczyn może wiele. Jest to nieodpowiednia higiena, stany chorobowe, zaniedbania w leczeniu, różnego rodzaju urazy. Implanty zębowe Wrocław najczęściej stosuje się jednak u osób dojrzałych. Warto pamiętać o tym, że każdy wypadnięty ząb ma wpływ również na pozostałe, które znajdują się w jamie ustnej. Taka sytuacja może prowadzić do wielu schorzeń, a nawet zmian w układzie nerwowo-mięśniowym szyi i karku.

Kiedy nie można wszczepić implantów?

Niestety, nie zawsze można użyć implantów przy uzupełnianiu brakującego uzębienia. Może to uniemożliwić zły stan zdrowia. Okazuje się jednak, że najczęstszą przyczyną będzie nieodpowiednia jakość kości, która jest niezbędna do umieszczenia implantu. Wizyta u dentysta Wrocław rozwieje wszelkie wątpliwości w tej kwestii. Profesjonaliści z gabinetu Omnident odpowiedzą na ewentualne pytania, a przede wszystkim przeprowadzą niezbędne badania.

W jaki sposób dbać o implanty?

Po wykonaniu zabiegu bardzo ważne jest to, aby w odpowiedni sposób dbać o implanty, podobnie jak o wszystkie zęby w jamie ustnej! Implanty czyści się tak samo jak własne zęby, przy użyciu tych samych środków, czyli pasty do zębów, a także odpowiedniego płynu i nici dentystycznej. O tej ostatniej zapomina bardzo wiele osób, a to duży błąd, ponieważ pozwala ona na zachowanie lepszej higieny w naszej jamie ustnej. Powinniśmy również pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u dentysty, który oceni stan naszego uzębienia, a także samych implantów. Warto pamiętać o tym, że zachowanie odpowiedniej higieny ma ogromny wpływ nie tylko na ogólny stan jamy ustnej, ale również na to, jak długo będziemy cieszyć się implantami. A są one z założenia wszczepiane na cały życie, dlatego warto o nie dbać w odpowiedni sposób, skoro będą nam towarzyszyć przez tak długi czas.

Mirek Wrona

Comments are closed.
https://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.