Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Balustrada jest ważnym elementem schodów

Balustrada jest ważnym elementem schodów

W każdym budynku, który jest złożony z kilku albo kilkunastu pięter, nie może się obejść bez schodów, które łączą te piętra między sobą i można się pomiędzy nimi swobodnie poruszać.

Takie schody muszą być dopasowane do ich przeznaczenia, czyli do tego kto i w jakim natężeniu będzie się po nich poruszał. Aby schody były w pełni bezpieczne, muszą mieć także odpowiednią balustradę schodową. To ona zapewnia komfort użytkowania schodów i daje bezpieczeństwo. Każdy sklep czy firma, która zajmuje się profesjonalnym produkowaniem i montażem schodów, ma w swojej ofercie schody, balustrady i poręcze. Ważne jest to, że asortyment ten jest wyrabiany z najlepszej jakości produktów, co gwarantuje długie ich użytkowanie w nienaruszonym stanie. Dobre schody powinny być używane przez bardzo długi czas, dlatego bardzo ważne jest jakie materiały się wykorzystuje do ich powstawania. Czym lepszy materiał, tym lepsza jakość, więc czasami warto zainwestować w droższy materiał, ale mieć towar najwyższej jakości. Obok pionów i stopni, poręcz stanowi kolejną najważniejszą część schodów. Jego podstawowa rola jest funkcjonalna, zapewniając ludziom łatwy i bezpieczny sposób wchodzenia i schodzenia po schodach. Wpływa również na ogólny wystrój schodów i przestrzeni.

Istnieje tyle pomysłów na poręcz, ile jest na podstawę i stopnie schodów. Obejmują one zarówno unikalne poręcze linowe, jak i czyste współczesne szyny szklane i stalowe z dziesiątkami innych świetnych pomysłów na poręcze schodowe. Dlatego dobrze jeśli producent balustrad ma wiele projektów w ofercie. W zależności od stylu i rodzaju balustrady, istnieje kilka ważnych elementów poręczy schodowej. Mieszanie i dopasowywanie tych elementów może dać szeroką gamę unikalnych stylów. Wrzeciona lub tralki zajmują większość przestrzeni. Są to serie prętów lub kolumn rozciągających się od górnej części balustrady do dolnej podstawy szyny. Górna balustrada nazywana jest również poręczą, co jest oczywistym odniesieniem do jej roli jako głównego podparcia dłoni podczas wchodzenia lub schodzenia po schodach.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.