Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Czy elektrostymulacja jest odpowiedzią na ból mięśni i stawów?

Czy elektrostymulacja jest odpowiedzią na ból mięśni i stawów?

Bez względu na to, czy wracasz do zdrowia po urazie lub kontuzji, czy cierpisz na fibromialgię lub inny stan bólowy, możesz skorzystać z procedury fizykoterapii zwanej elektrostymulacją mięśni EMS.

Urządzenie wysyła łagodne impulsy elektryczne przez skórę, aby stymulować uszkodzone mięśnie lub manipulować nerwami w celu zmniejszenia bólu. Elektrostymulacja może nie być odpowiednia dla wszystkich, ale dla wielu osób ta bezbolesna procedura przyspiesza powrót do zdrowia i zapewnia ulgę od bolesnych lub niewygodnych objawów. Te łagodne prądy elektryczne działają na mięśnie lub nerwy. Taka stymulacja w celu regeneracji mięśni wysyła sygnały do ukierunkowanych mięśni, aby je skurczyć, przykładowo napinanie bicepsa jest formą skurczu mięśni, powodując powtarzające się skurcze mięśni, poprawia się przepływ krwi, pomagając naprawić uszkodzone mięśnie. Mięśnie poprawiają również swoją siłę poprzez powtarzane cykle skurczu i rozluźnienia. Elektrostymulacja może również pomóc trenować mięśnie, aby reagowały na naturalne sygnały ciała do skurczu. Jest to szczególnie przydatna korzyść dla osób po udarze mózgu, które muszą zasadniczo nauczyć się podstawowych funkcji motorycznych. Dwa główne rodzaje elektrostymulacji to przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS) i elektryczna stymulacja mięśni (EMS).

TENS może być stosowany w przypadku bólu przewlekłego (długotrwałego), a także ostrego (krótkotrwałego). Elektrody umieszcza się na skórze w pobliżu źródła bólu. Sygnały są przesyłane przez włókna nerwowe, aby zablokować lub przynajmniej zmniejszyć sygnały bólowe docierające do mózgu. Jeśli jesteś zainteresowany terapią elektrostymulacji mięśni, sprawdź co to jest ems trening. EMS wykorzystuje nieco silniejszy prąd niż TENS, aby skurczyć mięśnie. Elektrody urządzenia, również umieszczone na skórze w pobliżu dotkniętych mięśni, powodują rytmiczne skurcze. Może to poprawić siłę mięśni, jeśli użytkownik spróbuje jednocześnie skurczyć mięśnie, bez ich zbędnego obciążania i narażania na kontuzje.

Mirek Wrona

Comments are closed.
https://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.