Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Dlaczego ochrona skóry przed promieniami słonecznymi jest ważna

Dlaczego ochrona skóry przed promieniami słonecznymi jest ważna

Dzięki kosmetykom z filtrami przeciwsłonecznymi jesteśmy w stanie zapobiegać uszkodzeniom słonecznym oraz zachować zdrowie i młodość skóry na dłużej.

Ekspozycja na promienie słońca może również przyczyniać się do wielu odmian raka, w tym czerniaka. Słońce jest największą przyczyną starzenia się skóry. Większość rzeczy, których nie lubimy w naszej skórze, można przypisać ekspozycji na słońce, ciemne plamy, linie, zmarszczki i rak skóry. Dlatego każda osoba powinna codziennie nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym. Codzienne stosowanie kremów przeciwsłonecznych przez cały rok jest niezbędne do zachowania pięknej, zdrowej skóry.

Dlaczego ochrona skóry przed promieniami słonecznymi jest ważna

Dermokosmetyki przeciwsłoneczne do ochrony twarzy

SPF w produktach kosmetycznych odnosi się do zdolności ochrony przeciwsłonecznej, do blokowania promieni ultrafioletowych UVB, które powodują oparzenia słoneczne, ale nie promieni UVA, które są ściślej powiązane z głębszymi uszkodzeniami skóry. Zarówno promieniowanie UVA, jak i UVB przyczyniają się do ryzyka wystąpienia raka skóry. Ocena SPF jest miarą czasu, jaki zajęłoby ci oparzenie słoneczne, gdybyś nie nosił kremu z filtrem, w przeciwieństwie do czasu, jaki zajęłoby z nałożonym kremem przeciwsłonecznym.

Ale należy wziąć pod uwagę, że żaden krem z filtrem nie będzie działał dłużej niż dwie godziny bez ponownego zastosowania. Wiele uszkodzeń w skórze może wystąpić, zanim zobaczysz oparzenia słoneczne. Promieniowanie UVA wnika głębiej w skórę niż promienie UVB, powodując przedwczesne zmarszczki, plamy starcze i zwiększone ryzyko niektórych nowotworów skóry. Filtry przeciwsłoneczne, które są oznaczone jako szerokie spektrum działania, blokują zarówno promienie UVA, jak i UVB. Mineralne lub fizyczne filtry przeciwsłoneczne, ze składnikami takimi jak dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które odbijają światło słoneczne, są jedynymi filtrami chroniącymi zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB.

Większość dermatologów zaleca szerokie spektrum filtrów przeciwsłonecznych co najmniej SPF 30, które chronią zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Tego typu produkty znajdziesz na stronie https://novaclear.eu/slonce/ochrona-twarzy/. Nakładaj krem przeciwsłoneczny codziennie tuż przed nałożeniem makijażu i wyjściem z domu. Jeśli planujesz opalać się na plaży lub świeci intensywne słońce, nie zapominaj nakładać kremu ponownie w wyznaczonym przez producenta czasie.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.