Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Puchowe i pikowane kurtki to popularny wybór na zimę

Puchowe i pikowane kurtki to popularny wybór na zimę

Kategoria lekkich kurtek puchowych jest najpopularniejsza w branży odzieży wierzchniej i najlepszym wyborem do codziennego noszenia, podróży, spacerów i jako wierzchnia warstwa ocieplająca do uprawiania sportów zimowych.

Lekkie pikowane kurtki są również niezwykle wszechstronne i mogą pełnić podwójną funkcję zarówno jako warstwy pośrednie, jak i samodzielne. Co więcej, są one zazwyczaj bardziej funkcjonalne i trwalsze niż opcje ultralekkie i są mniej masywne, ale oferują większe dopasowanie niż ich odpowiedniki średniej i ciężkiej wagi.
Ultralekkie kurtki puchowe to specjalistyczne produkty przeznaczone do wędrówek z plecakiem, wspinaczki, jazdy na nartach terenowych i innych aktywności na świeżym powietrzu, w których liczy się lekkość odzieży wierzchniej. Te kurtki puchowe mogą mieć podobne ciężary wypełnienia jak te z kategorii lekkiej, ale są lżejsze dzięki zastosowaniu najwyższej jakości puchu, cienkich materiałów wierzchnich oraz minimalistycznych zamków i kieszeni. Co ciekawe, często widzimy tę kategorię kurtek puchowych noszonych jako codzienne warstwy również w miastach. Puchowe i pikowane kurtki to popularny wybór na zimę

Jednak pomimo ich wysokiej jakości, większość ultralekkich kurtek puchowych uważanych jest za zbyt cienkie i przez to niepraktyczne do noszenia na i codziennego użytkowania.

Trzeba również dodać, że kurtki zimowe z wypełnieniem z prawdziwego puchu gęsiego czy kaczego najlepszej jakości, mogą być naprawdę drogie i trudne w pielęgnacji. Mogą również nasiąkać wodą podczas opadów deszczu czy śniegu, ale w niektórych sytuacjach, kiedy szybkie zdjęcie czy założenie i lekkość są niezbędne, takie kurtki sprawdzą się doskonale. Różne modele damskich kurtek zimowych można kupić na tej stronie https://fasoni.pl/zul_m_Kobiety_Kurtki-damskie_Kurtki-zimowe-427.html. Kurtki puchowe w kategorii średniej i ciężkiej stanowią znaczący wzrost ciepła w porównaniu z lekkimi i ultralekkimi modelami i są przeznaczone na surowe zimowe warunki. Będą dobrze chroniły przed zimnem i wiatrem niezależnie od tego, czy jesteś w górach czy w mieście. Kurtki puchowe w tej kategorii wagowej są również znacznie bardziej bufiaste niż inne kategorie, w wyniku czego po złożeniu zajmują nieco więcej miejsca.

Mirek Wrona

Comments are closed.