Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Duże plony, małe straty

Duże plony, małe straty

Jeśli chcemy żeby nasze zboża rosły bardzo dobrze i równo to trzeba będzie zastosować odpowiednie środki chemiczne. Ktoś powie, że najważniejsze są nawozy, ale to nie do końca można się z tym zgodzić. Jest wiele więcej środków ochrony roślin, które na pewno nam się przydadzą.

Zalicza się do nich retardanty, bez których nie da się zapewnić w zbożach bezpieczeństwa. Dla nas duże plony to najważniejsza sprawa, dlatego trzeba będzie zastosować regulatory wzrostu, a wtedy nie będziemy mieć z tym żadnych problemów. Trzeba tylko stosować to, co jest najlepsze, bo inaczej nie osiągniemy swojego celu. Nie stosujemy regulatorowo wzrostu niewiadomego pochodzenia albo o takim składzie, który może naszym zbożom zaszkodzić.

Weźmy pod uwagę, że jest kilka rodzajów regulatorów wzrostu. Jeśli zastosujemy nie takie regulator wzrostu na zboża ozime to możemy im zaszkodzić. Chcemy żeby zboża ozime nie rosły tak szybko, bo wtedy narażone są na choroby, a pogoda im nie sprzyja. Gdybyśmy tutaj zastosowali regulator wzrostu, który powoduje przyspieszenie dojrzewania roślin to może się to dla zboża ozimego skończyć bardzo źle i na pewno żadnych plonów z tego nie uzyskamy. Całość będzie do zaorania i będziemy mogli liczyć jednię straty, a na pewno tego nie chcemy.

Najlepsze rozwiązania dla naszych upraw
Im lepiej wybierzemy tym więcej uzyskamy podczas zbierania plonów. Gdyby nie regulatory wzrostu to nasze plony byłyby o wiele niższe niż zakładaliśmy, a często nic by z tego nie urosło. Dzisiejszy nowoczesny rolnik dobrze wie, że regulatory wzrostu to coś bardzo ważnego, dlatego zaopatruje się w nie w firmie, która ma najlepszą możliwą ofertę. Wtedy można zadbać w stu procentach o bezpieczeństwo roślin i na tym nam na pewno zależy. Taką ofertę, która jest przeznaczona dla każdego rodzaju upraw znajdziemy na retardant w zbożach. Oferta jest bardzo duża i dobrze opisana, co oznacza, że bez względu na to, do czego szukamy regulatorów wzrostu to ta firma nam to wszystko może zapewnić.

Mirek Wrona

Comments are closed.