Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Solidne porady dotyczące podróży

Solidne porady dotyczące podróży

Podróżowanie jest zabawne i ekscytujące, szczególnie jeśli wiesz, dokąd zmierzasz. Wielu ludzi popełnia błąd zakładając, że będą mogli porozmawiać z mieszkańcami i uzyskać wskazówki. Możesz skorzystać z poniższych porad, aby uniknąć zagubienia się w nowej, nieodstępującej lokalizacji.

Jeśli jesteś kobietą podróżującą za granicę, zawsze upewnij się, że twoja torebka jest odpowiednio zamknięta lub zapięta. Jeśli jest to możliwe, użyj torby, która nie jest łatwo otwierana lub która ma skomplikowane zapięcie. W innych krajach wielu zbieraczy kieszonkowych celuje w niczego nie podejrzewających turystów, którzy nie są ostrożni ze swoimi torbami. Rzeczy można wyrwać z torebki w ciągu kilku sekund. Zabezpiecz swoją torbę, aby zabezpieczyć swoje rzeczy osobiste.

Rozdziel ubrania między torby podczas podróży. Podróżując z więcej niż jedną osobą, podziel swoje ubrania między swoje walizki. Jest szansa, że ​​możesz zgubić torbę podczas podróży. Jeśli zgubisz torbę, rozdzielenie ubrań zapewnia, że ​​wszyscy będą mieli co najmniej jedną zmianę stroju dostępną dla nich.

Podróżując do słabiej rozwiniętych obszarów świata, pamiętaj o zabraniu zapasowych baterii do wszystkich urządzeń elektronicznych. Nie wszystkie obszary będą miały dostęp do gniazdek elektrycznych do ładowania twoich przedmiotów, a także nie każdy kraj będzie sprzedawał nawet zwykłych baterii AA lub AAA. Lepiej przygotować się, niż nie móc korzystać z aparatu.

Upewnij się, że regularnie wypełniasz wszelkie recepty, zanim opuścisz miasto podczas podróży. Wyrzucanie leków podczas wizyty w nowym miejscu może być zarówno stresujące, jak i kosztowne, ponieważ musisz wytropić aptekę, która może wypełnić Twoją receptę.

W krajach, do których podróżujesz, bądź świadomy kulturowego widoku odpowiedzi na pytania. W niektórych miejscach, zwłaszcza w Indiach i Azji, można uznać, że bardzo niegrzecznie jest powiedzieć komuś, że nie znasz odpowiedzi na swoje pytanie. Inni mogą po prostu odpowiedzieć „tak” na każde pytanie zadawane w języku angielskim. Zwróć uwagę na wątpliwy język ciała.

Podczas podróży pamiętaj o zabraniu butelki podróżnej o rozmiarze przypominającym Febreeze lub podobnego produktu. Osoba, która usiadła na siedzeniu samolotu, autobusu lub pociągu, mogła nie mieć czasu na prysznic przed siadaniem na długi lot. Unikaj spędzania podróży, pachnącej zapachem ciała poprzedniego pasażera, rozpylając siedzenie z Febreeze.

Nie używaj środków nasennych, dopóki się nie zdejmiesz. Jeśli używasz środków nasennych, aby pomóc Ci przejść przez długi lot, poczekaj, aż będziesz w powietrzu, aby wyskoczyć z pigułki. Jeśli weźmiesz je wcześniej, narażasz się na nieznośne zmęczenie, jeśli Twój lot jest opóźniony lub musisz wylądować i wziąć późniejszy lot.

Zatrzymując się w pokoju hotelowym, pamiętaj o zablokowaniu wszelkich cennych przedmiotów, takich jak biżuteria lub elektronika, w sejfie. Jeśli w pokoju nie ma sejfu, zapytaj w recepcji, a hotel zazwyczaj może je tam umieścić. Jeśli nie zabezpieczysz kosztowności, hotel nie ponosi odpowiedzialności, jeśli zostanie skradziony z twojego pokoju.

Podróżując z dziećmi, należy zapakować każde dziecko w torbę z przekąskami i cichymi zabawkami. Zabawki i przekąski zachowają je zajęte i zaspokojone, zarówno na tylnym siedzeniu samochodu, jak i samolotu. Szczęśliwe dzieci to mniej stresu dla mamy i taty, co oznacza lepsze wakacje dla wszystkich.

Podróżowanie przyjazne dla zwierząt może być bardzo satysfakcjonujące, jeśli planujesz z wyprzedzeniem. Upewnij się, że wiesz, czy twój pies podróżuje dobrze przed poddaniem go długich podróży samochodem. Internet może pomóc Ci znaleźć przyjazne dla zwierząt noclegi i miejsca docelowe, które mogą sprawić, że Twoje wakacje będą zabawne i niedrogie. Dawno minęły czasy od opuszczenia twojego futrzanego przyjaciela do domu.

Spraw, by Twoje wakacje były bardziej zielone, odkrywając nowe miejsca pieszo. Znajdziesz wiele najbardziej kuszących zabytków są wyłączone z głównych dróg, ukryte i dostępne tylko na piechotę. Piesze wycieczki oferują wiele niezapomnianych widoków i bliskich przeżyć, podobnie jak jazda na rowerze i kajakarstwo.

Nie musisz się martwić, że znowu się zgubisz podczas podróży, jeśli zastosujesz się do wskazówek podanych w tym artykule. Musisz być odpowiedzialny za podróżowanie i mieć pewność, że nie wybierasz się w miejsce, w którym naprawdę nie chcesz być.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.