Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Izolacja budynków płytami ze styropianu

Izolacja budynków płytami ze styropianu

W przypadku krótszych, chłodniejszych dni często wydaje się, że dom nigdy się nie nagrzewa w ciągu dnia.

Zanim się zorientujemy, robi się ciemno i czas włączyć grzejnik, aby ogrzać dom na wieczór. Izolacja ze styropianu to idealny sposób na zatrzymanie zimnych przeciągów, które przedostają się przez deski podłogowe, ściany i od dachu. Izolacja ze styropianu ma wyjątkowe właściwości termiczne, które zatrzymują ciepło z grzejnika, ogrzewając dom na dłużej. Izolacja sprawia, że dom jest przytulny i przyjemny przez całą zimę.

Izolacja budynków płytami ze styropianu

Aby zamontować izolację potrzebne są specjalne kołki do styropianu

Aby przetrwać zimę w komfortowych warunkach, utrzymanie ciepła staje się bardzo ważnym celem, a izolacja budynków jest głównym czynnikiem w osiągnięciu tego celu. Jako izolację w budynkach bardzo często stosowane są zarówno styropian, jak i pianka z tworzywa sztucznego, ponieważ są w nich uwięzione małe pęcherzyki powietrza. To sprawia, że są bardzo dobrymi izolatorami, ponieważ energia cieplna nie może przez nie przepływać, w ten sposób można zatrzymać powietrze i zmniejszyć przenoszenie energii cieplnej, dzięki czemu ciepło pozostaje wewnątrz budynku, zamiast uciekać na zewnątrz.

Styropian jest jednym z materiałów budowlanych, które mogą poprawić projekt i integralność strukturalną budynku. Jest to konwencjonalny materiał izolacyjny znany od dziesiątków lat i stale odnotowuje szybki postęp w innych nowych zastosowaniach. Obecnie styropian jest stosowany w wielu konstrukcjach budowlanych ze względu na korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz poprawę efektywności energetycznej, trwałości i jakości środowiska wewnętrznego w budynkach. Styropian składa się z małych kulek polistyrenowych, które powstają ze styrenu w procesie polimeryzacji. Na jakość pianki polistyrenowej wpływa rozkład wielkości kulek.

Styropian jest niedrogim i łatwym do instalacji materiałem budowlanym stosowanym głównie jako docieplenia budynków. Można płyty ze styropianu montować na siatkach za pomocą specjalnych kołków, które zakupisz na stronie https://styro24.pl/system-ocieplen-akcesoria-c-6/kolki-do-styropianu-c-15/. Styropian można stosować do izolacji podłóg, dachów, sufitów, ścian i elewacji budynków.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.