Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Jaki kierunek studiów wybrać planując karierę w IT?

Jaki kierunek studiów wybrać planując karierę w IT?

Duża popularnością cieszą się studia na kierunku zarządzanie. W ofercie wielu uczelni w naszym kraju znajdziemy wiele kierunków związanych z zarządzaniem, absolwent studiów zarządzania zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu nauk o zarządzaniu.

Kierunek zarządzanie przygotowuje studenta z zakresu prawidłowości oraz problemów funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Studia takie są skierowane dla ludzi cechujących się silną osobowością, zdeterminowanych. Student powinien posiadać wysokie zdolności interpersonalne oraz siłę walki. Kreatywność i nowatorskie rozwiązania to kolejne cechy osoby zajmującej się kierowaniem i zarządzaniem. Niezwykle ważne są w edukacji mogą okazać się studia podyplomowe. Tego rodzaju studia zaczyna się już po ukończeniu studiów wyższych i są niejako uzupełnieniem studiów licencjackich lub magisterskich. Aby dostać się na studia podyplomowe potrzebny jest dyplom ukończenia studiów wyższych.

Studia podyplomowe czy w ogóle szkoły podyplomowe nie służą zdobyciu konkretnego wykształcenia tylko są uzupełnieniem dotychczasowej szkoły lub do zdobycia nowego zawodu.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się kierunek zarządzanie w IT, na którym poznajemy zasady kierowania zespołem informatyków. Wiedzę teoretyczną można także uzupełnić szkoleniami z zarządzania takimi jak Scrum Product Owner Certified, Agile PM Foundation, DevOps Fundamentals, ITIL Foundation. Po ukończeniu możemy otrzymać certyfikaty które są znane i respektowane na całym świecie. Mogą być przepustką do pracy w renomowanej międzynarodowej firmie. Obecnie na rynku widzimy niedobór informatyków, więc kierunki studiów związanych z IT wydają się być bardzo przyszłościowe.
Bardzo dobre kierunki studiów oferuje politechnika warszawska studia podyplomowe na tej uczelni cieszą się dużym uznaniem wśród studentów i pracodawców. Dyplom Politechniki Warszawskiej z pewnością będzie cennym punktem CV każdego kto myśli serio o pracy w branży informatycznej.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.