Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Jakie sposoby na osłonięcie okna sprawdzą się w twoim przypadku

Jakie sposoby na osłonięcie okna sprawdzą się w twoim przypadku

Rolety i plisy wykonane z poliestru lub innych materiałów są niezwykle elastyczne, dzięki czemu są dobrym wyborem również do okien o nietypowych kształtach.

Oferują również różne poziomy kontroli światła, znajdziemy je w wielu kolorach i fakturach. W przypadku okien wychodzących na zachód warto całkowicie zasłonić całe światło w upalne dni, jeśli twoja sypialnia jest skierowana na wschód, możesz być bardziej zainteresowany utrzymaniem porannego słońca z dala od pokoju.

Jakie sposoby na osłonięcie okna sprawdzą się w twoim przypadku

Producent karniszy, rolet i szyn sufitowych oferuje wiele rodzajów osłonięcia okien

W przypadku różnych rozmiarów okien najbardziej odpowiednie mogą być rolety wolnowiszące lub rolety w kasecie. Zapewniają one nie tylko estetyczny wygląd w pomieszczeniu, ale również dobrze blokują światło słoneczne. Dzięki wyraźnym lub dyskretnym, dopasowanym liniom rolety dobrze sprawdzają się we współczesnym otoczeniu i w oknach, a także drzwiach. Wiele osób lubi subtelny wygląd takich osłon okiennych, które stapiają się z kolorem ściany, ale można uzyskać bardziej dramatyczny efekt, kontrastując kolory rolet czy zasłon ze ścianami. Jeśli wybierzesz zasłony, musisz również dobrać do nich odpowiednie karnisze lub szyny sufitowe.

Chociaż utrzymanie żaluzji w czystości może być uciążliwe, ich regulowane listwy zapewniają doskonałą kontrolę światła. Im więcej listew zawierają, tym mniej światła przedostanie się przez żaluzję. Żaluzje z otworami na sznurki z tyłu listew zamykają się mocniej, i jest to funkcja, której należy szukać, jeśli chcesz, aby były jak najbardziej szczelne. Jeśli chodzi o czyszczenie, niektóre nowsze modele żaluzji i rolet mają fabrycznie zastosowaną warstwę antystatyczną, która zapobiega gromadzeniu się kurzu. Dodatkowo mogą być one drewniane, z metalu lub winylu, czy z innych materiałów w wielu kolorach, co zapewni odpowiedni wygląd w pomieszczeniu.

Szeroki wybór materiałów dekoracyjnych i do przysłonięcia okien oferuje producent karniszy, rolet i szyn sufitowych – Profi Styl. Znajdziemy tam różnorodne modele rolet i innych rozwiązań, które pozwolą na estetyczne wykończenie naszych wnętrz.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.