Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Na co zwrócić szczególną uwagę kiedy remontujemy dom?

Na co zwrócić szczególną uwagę kiedy remontujemy dom?

Przed przystąpieniem do prac remontowych należy przygotować sobie plan. Ponieważ to od niego w dużej mierze zależy sprawny remont.

Pierwszym krokiem powinno być spisanie, wspólnie z innymi użytkownikami mieszkania, wszystkiego, co chcielibyśmy ulepszyć lub poprawić. Pomoże nam to nie tylko w ocenie kosztów, ale będzie również pomocne ewentualnej ekipie remontowej która będzie dla nas świadczyła usługi remontowe. Z tego rodzaju spisem najlepiej przespać się nie tylko jedną noc i dobrze go przemyśleć, warto kilka razy obejść mieszkanie i zajrzeć do wszystkich zakamarków. Prowadząc nawet najmniejsze remonty warto dokładnie pomierzyć pomieszczenia, ich wymiary będą nam potrzebne, aby obliczyć ilość tapet, farb oraz innych materiałów, które należy zakupić.

Należy też zastanowić się cz nie zmienić położenia mebli. Warto pamiętać, że zmiana umeblowania pokoju często ciągnie za sobą konieczność przełożenia w inne miejsce gniazda elektryczne, telefoniczne i telewizyjne oraz zmianę łączników światła.

Ponieważ od tego będzie zależało czy nasze pomieszczenia będą użyteczne. Każdy ma własny gust co do wyglądu mieszkania, dlatego też trzeba wybrać w jaki sposób będzie ono urządzone. Trzeba pomyśleć jak biedą wyglądały nasze podłogi, w salonie może być to deska, parkiet drewniany czy też popularne panele. W przedpokoju, łazience i kuchni wiele osób preferuje płytki. Są one uniwersalne i łatwe w czyszczeniu, w przedpokoju gdzie wchodzimy w brudnych budach będziemy mogli łatwo zachować czystość. Osoby które chcą uzyskać klimat industrialny mogą zakupić płytki betonopodobne, które bardzo dobrze sprawdzą się na zewnętrza. Należy zwrócić uwagę na wiele czynników charakteryzujących tego rodzaju płytki. Z pewnością będzie to odporność na ścieranie, chcemy aby nasze płytki służyły nam przez wiele lat, dlatego też nie mogą być wykonane z materiały, który łatwo się wyciera. Dodatkowo trzeba zadbać o to aby nie były odporne na mróz i pękanie. Płytki tego rodzaju nie mogą być śliskie, w ziemie, kiedy może nam nich zamarzać woda mogą być dla nas niebezpieczne. Łatwo wówczas się poślizgnąć i złamać nogę, płytki najczęściej mają specjalne oznaczenie, które opisują ich właściwości.

Mirek Wrona

Comments are closed.