Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

W jaki sposób urządzić łazienkę i kuchnię?

W jaki sposób urządzić łazienkę i kuchnię?

Wybór płytek ceramicznych do łazienki czy też kuchni nie zawsze jest łatwy, ze względu na dostępność bardzo wielu różnych modeli, wielkości płytek.

Oczywiście możemy zaplanować wystrój wnętrza, wybrać odpowiednie kolory, warto także zmierzyć ściany, podłogi aby sprawdzić jakie płytki najlepiej będą pasowały do danego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę, iż najlepiej będą prezentowały się płytki, które będą pasowały całością na całej ścianie od góry do dołu. Obecnie do wyboru mamy bardzo wiele różnych płytek kwadratowych, prostokątnych, o różnych innych wzorach, dlatego też możemy dobrać coś odpowiedniego do naszego wnętrza.

W jaki sposób urządzić łazienkę i kuchnię?

Jak wybrać płytki na podłogę?

Warto zwrócić uwagę, iż płytki zasadniczo dzielą się na ścienne oraz podłogowe, płytki, które będziemy układali na podłodze są dużo bardziej wytrzymałe, w tym przypadku będą także bardziej odporne na ścieranie. Oczywiście powinny być to płytki, które będą charakteryzowały się niską nasiąkliwością, zwłaszcza w łazience będzie to istotny parametr, ponieważ wychodząc z wanny czy spod prysznica zostawimy mokre ślady. Naturalnie możemy wybrać płytki ceramiczne, które będą powlekane specjalną warstwą, która będzie odpowiednio chroniła nasze płytki.

Warto zwrócić uwagę na parametry ścieralności, będzie to zwłaszcza istotne w przedpokoju, kuchni, wszędzie gdzie możemy wejść w butach, w pomieszczeniach które będą najbardziej intensywnie użytkowane. W łazience najczęściej chodzimy w kapciach czy też na boso, dlatego w tym przypadku jeżeli chodzi o ścieralność mogą być to płytki o różnych parametrach, należy jedynie zwrócić uwagę na nasiąkliwość. Oczywiście bardzo ważnym parametrem w łazience jest tak że antypoślizgowość, powinniśmy wybrać płytki które uniemożliwiają poślizgnięcie.

Bardzo ciekawą ofertą są płytki Pure City od firmy Paradyż, są to płytki w różnych kolorach, może być to kolor biały, kolory kremowe. Z pewnością są to bardzo interesujące wzory, które dopasujemy do innych elementów wystroju naszych wnętrz. Mogą być to płytki prostokątne o wymiarach 30 x 90 cm, lub innych rozmiarów. Z pewnością jest to bardzo ciekawe rozwiązanie do wnętrz surowych, industrialnych, płytki Pure City możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/PURE-CITY/6441, znajdziemy tam atrakcyjne ceny, promocje na różne modele płytek.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.