Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Wypowiedzenie poprzedniej umowy OC przy kupnie pojazdu

Wypowiedzenie poprzedniej umowy OC przy kupnie pojazdu

Coraz szersze grono osób w Polsce decyduje się na kupno używanych pojazdów.

Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ posiadanie własnego samochodu jest wygodne oraz gwarantuje swobodę i niezależność posiadaczom, którzy mogą bez większych problemów zapewnić sobie transport na krótszej lub dalekiej trasie. Korzystanie z własnego samochodu zapewnia nie tylko liczne korzyści, ale wiąże się również z różnymi obowiązkami, takimi jak konieczność wykupienia ubezpieczenia OC auta. Przy kupnie pojazdu używanego można korzystać z polisy OC poprzedniego właściciela. Istnieją jednak sytuacje, w których warto wypowiedzieć takie ubezpieczenie.

Wypowiedzenie poprzedniej umowy OC przy kupnie pojazdu

Kiedy rezygnacja z poprzedniej polisy OC jest opłacalna?

Wiele osób korzystnie postrzega możliwość korzystania z polisy OC wykupionej przez poprzedniego właściciela samochodu. Czasami jednak o wiele lepiej jest zrezygnować z takiej polisy i wykupić nową na swoje dane w dowolnym towarzystwie. W ten sposób uniknie się dodatkowych kosztów i niemiłych niespodzianek w postaci zaległości poprzedniego właściciela. Na szczęście po wypowiedzeniu można pozbyć się tych problemów i łatwo znaleźć bardzo korzystne ubezpieczenia oferowane przez różne towarzystwa.

Po kupieniu samochodu należy powiadomić firmę, która go ubezpiecza o tym fakcie. Towarzystwo przekaże w takiej sytuacji informacje dotyczące ewentualnych zaległości nieopłaconych przez poprzedniego posiadacza. Nowy właściciel będzie zobowiązany do ich uregulowania, ale można uniknąć takiej przykrej niespodzianki wypowiadając umowę i wykupując nową polisę na własne dane. Można w ten sposób bardzo sporo zaoszczędzić.

W zależności od polityki wewnętrznej firmy, składka dla nowego właściciela może być niższa lub wyższa od składki poprzedniego posiadacza. Ponowna kalkulacja może wykazać, że nowy posiadacz samochodu będzie musiał pokryć sporą różnicę w stawkach. W tym przypadku również można wypowiedzieć umowę i poszukać polisy na lepszych warunkach. Sporo praktycznych porad dotyczących wypowiadania OC można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://porownywarka-ubezpieczen.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-przez-nabywce-pojazdu/.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.