Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Jak niszczyć chwasty występujące w uprawach zbóż?

Jak niszczyć chwasty występujące w uprawach zbóż?

Odchwaszczanie zbóż przyczyni się do zwiększenia plonów, większej ilości ziarna, niektóre gatunki chwastów mogą konkurować z roślinami uprawnymi wodę, składniki mineralne, a także blokować dostęp do promieni słonecznych.

Jednym z chwastów często występującym w zbożu jest w miotła zbożowa, która pojawia się zarówno w sprawach jarych, jak i ozimych.

Jak niszczyć chwasty występujące w uprawach zbóż?

Skuteczne zwalczanie miotły zbożowej

Miotła zbożowa jest chwastem często spotykanym na terenie całego kraju, występuje nie tylko w zbożu, ale także w innych uprawach, pojedyncza roślina wytwarza nawet 5 tysięcy nasion, które mogą kiełkować nawet po dwóch czy trzech latach. Zatem jest to gatunek bardzo agresywny, dlatego należy wykorzystać odpowiednie herbicydy selektywne, które mogą poradzić sobie z tym chwastem jednoliściennymi. W przypadku upraw jarych będziemy stosowali opryski w okresie wiosennym, należy pamiętać, iż miotła zbożowa może kiełkować także w uprawach ozimych, dlatego opryski w okresie jesiennym mogą być także konieczne. Jeżeli pierwsze opryski nie przyniosą zakładanych rezultatów, wówczas możemy wykorzystać inne typy herbicydów, należy pamiętać, iż miotła zbożowa może uodparniać się na herbicydy.

W przypadku upraw jarych możemy zastosować opryski wiosną, następnie jeżeli zauważymy w uprawach duże ilości chwastów, takich jak miotła zbożowa, wówczas możemy powtórzyć oprysk. Warto zwrócić uwagę, iż jest to chwast, który może rozwijać się także jesienią, dlatego jest to roślina, którą trudno usunąć z upraw. Oprysk powinniśmy wykonywać odpowiednim sprzętem, z wysokości, tak aby oprysk trafiał bezpośrednio na chwasty. Zbyt silne wiatry mogą być niekorzystne, wpływać na spadek skuteczności, podobnie w przypadku zbyt słonecznej pogody, kiedy oprysk może szybko wyparować.

Miotła zbożowa jest dość agresywnym gatunkiem, który osiąga wysokość 120 cm, może zatem konkurować ze zbożem, powodować straty w zbiorach. Jeżeli chcemy dowiedzieć się więcej na temat usuwania miotły zbożowej z upraw, warto wejść na stronę https://zwalczamychwasty.pl/zwalczanie-miotly-zbozowej-w-zbozach-jest-coraz-trudniejsze/. Dowiemy się, jakie herbicydy możemy wykorzystać w przypadku tego typu chwastów jednoliściennych, kiedy należy wykonywać opryski.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.