Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Jaka jest różnica między perfumami a wodą kolońską?

Jaka jest różnica między perfumami a wodą kolońską?

Perfumy i wody kolońskie, jak również inne produkty zapachowe, były używane od wieków do wywoływania reakcji w naszym ciele pochodzących z naszego węchu, który jest najsilniejszym z naszych zmysłów.

Nie są stworzone dla kobiet, a drugie dla mężczyzn, różnica polega raczej na intensywności perfum o najsilniejszym i najtrwalszym zapachu, a wody kolońskie są słabsze i krócej utrzymują się na ciele.

Jaka jest różnica między perfumami a wodą kolońską?

Perfumy damskie Lady Gaga Fame dla zdecydowanych kobiet

Stolicą współczesnego przemysłu perfumeryjnego jest oczywiście Francja i stamtąd wywodzi się wiele znanych powszechnie zapachów perfum. Wielu ludzi nie zdaje sobie jednak sprawy, że to nie Francuzi odkryli perfumy, ale Egipcjanie wiele tysięcy lat temu zapoczątkowali sztukę tworzenia i stosowania pięknych zapachów. Jednak to współcześni Francuzi przenieśli ją ze sztuki do nauki i uczynili z tworzenia perfum wielomiliardowy przemysł. Francuskie perfumy należą nie tylko do najbardziej intensywnych, ale również najdroższych. Znajdziemy wśród nich również perfumy, które powstały we współpracy ze znanymi osobistościami, przykładem mogą być perfumy Fame Lady Gagi, popularnej piosenkarki.

Podczas projektowania zapachów największym problemem jest ich trwałość. Perfumy Lady Gaga Fame mają w składzie jaśmin, orchideę, kadzidło, szafran i miód, które są znane z trwałego i ciepłego zapachu. Każdy zapach wyblaknie i stanie się mniej wyczuwalny z czasem, chociaż niektóre będą trwać dłużej niż inne. Francuzi odkryli jednak, że nakładając zapachy na trzy warstwy znane jako nuty, można nadać zapachowi przedłużoną żywotność. Te nuty są klasyfikowane jako nuty górne lub głowy, które są intensywne, ale krótkotrwałe, środkowe lub serca, które utrzymują się przez większość dnia, a nuty bazowe w niektórych perfumach są wyczuwalne nawet na drugi dzień. Natomiast wody kolońskie są pojedynczymi zapachami i są zdecydowanie słabsze od perfum trójwarstwowych.

Perfumy Lady Gaga Fame od wielu lat cieszą się popularnością wśród kobiet na całym świecie. Są one dedykowane dla kobiet niezależnych i silnych, odnoszących sukcesy i wiedzących, czego chcą od życia.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.