Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Kiedy można stosować tynku maszynowe?

Kiedy można stosować tynku maszynowe?

W pracach wykończeniowych tynki maszynowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Pozwalają one znacznie lepiej przygotować przestrzenie użytkowe w domach oraz mieszkaniach, co ma bezpośrednie przełożenie na wygląd, jak też trwałość zrealizowanych prac budowlanych. Zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnych typów tynków maszynowych warto zapoznać się z ich właściwościami oraz cechami.

Jakie tynki można wybierać?

Zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnego typu tynku warto zapoznać się z tym jakie można znaleźć na rynku budowlanym. Wyróżnia się w tym względzie tynki:

– cementowe,
– cementowo-wapienne,
– gipsowe.

Gipsowe tynki w wersji maszynowej są stosowane we wnętrzach budynków. Skład takich tynków to gips, modyfikatory oraz woda. Takie tynki wybierane są, gdy chce się wykorzystać tynki w pomieszczeniach o dużej wilgotności, która przekracza siedemdziesiąt procent lub w bardzo suchych pomieszczeniach. Wynika to ze sposobu funkcjonowania takiego gipsu, który przepuszcza wilgoć, co pozwala poprawić mikroklimat w pomieszczeniach. Dodatkowo możliwość uzyskania gładkiej oraz białej faktury sprawia, że jest to idealna baza pod malowanie. Gdy chce się pokryć takie powierzchnie, które wykonane są z betonu, żelbetonu czy powłok ceramicznych wówczas warto zdecydować się na tynku wykonane z gipsu.

Tynki cementowo-wapienne

Jeśli szuka się tynków, które mają zwiększoną trwałość czy funkcjonalność masy warto jest postawić na tynku cementowo-wapienne. W takich tynkach bywają stosowane uszlachetniacze, które pozwalają na poprawienie ich właściwości. Takie materiały wykonane są z mieszaniny wody, cementu, piasku, wapna. Znacznie rzadziej stosowane są one do tworzenia podłoża pod malowanie, ale można je wykorzystać choćby w pomieszczeniach, gdzie chce się lepiej, w sposób bardziej optymalny akumulować ciepło. Dodatkowo takie tynki maszynowe kraków są w stanie zapewnić również odpowiedni poziom odporność na działanie wilgoci. Mogą być w ten sposób stosowane zarówno w pomieszczeniach suchych, jak też takich, gdzie występuje wilgoć o mniejszej skali.

Mirek Wrona

Comments are closed.
https://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.