Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Odpowiednio dobrane zasłony dodają wizualnej elegancji każdemu pokojowi

Odpowiednio dobrane zasłony dodają wizualnej elegancji każdemu pokojowi

Myśląc o wewnętrznej konstrukcji domu, sposób na zasłonięcie okien jest zdecydowanie ważną decyzją, której naprawdę nie należy lekceważyć.

Tam, gdzie zarówno żaluzje pionowe, jak i poziome zasłaniają okno i wnoszą niewielki wpływ na wygląd i estetykę pokoju, zasłony oraz ich wyposażenie nadają określony styl. Karnisze występują w wielu stylach, od prostych karniszy metalowych po drewniane. Końcówki, czyli ozdobne końce w karniszach, będą pasować do każdego rozmiaru i kształtu, a to oznacza, że na pewno znajdziesz styl, który pasuje do każdego pokoju. Po rozsunięciu zasłony pięknie otaczają okno, tworząc obramowanie, którego może brakować w przypadku żaluzji czy rolet. Wiązanie zasłon chwostami dodaje elegancji, której rolety nie są w stanie zaoferować. Szyny kurtynowe lub karnisze można dobrać, aby pasowały do okna wykuszowego. Chociaż niektóre osoby wolą niestandardowe żaluzje pionowe wygięte w kierunku okna wykuszowego, żaluzja usunie efekt oszałamiania i sprawi, że pokój będzie wyglądał bardziej jak biuro, zasłony w tym przypadku dodadzą stylu i elegancji. Szyny kurtynowe mogą być również bardziej elastyczne i mogą być produkowane tak, aby pasowały do szerszej gamy okien wykuszowych i niestandardowych. Zazwyczaj żaluzje są cienkie i zapewniają minimalną izolację cieplną w pomieszczeniu.

Porównaj to z uroczą, ciepłą grubą zasłoną, która nie tylko utrzymuje ciepło w środku, ale także ogranicza przeciągi, ponieważ może wisieć pod parapetem okna, w przeciwieństwie do żaluzji, które zatrzymują się tuż nad nim. Na stronie https://artaga.pl/salon-s241 znajdziesz ciekawe pomysły na aranżację wnętrz. Karnisze można obsługiwać ręcznie, aby zapewnić, że wiele zasłon może działać na jednym oknie. Daje to zasłony o wielu szerokościach do układania w różnych miejscach wokół okna. Ponadto można je obsługiwać jak roletę za pomocą sznurka, lub elektrycznie, dla dodatkowej wygody i odrobiny luksusu. Jeśli znudziły ci się zasłony czy firanki po prostu odczep je od karnisza, załóż haczyki na nowe zasłony i nowy wygląd całego wnętrza gotowy.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.