Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Studia podyplomowe szansą na podniesienie kwalifikacji

Studia podyplomowe szansą na podniesienie kwalifikacji

W ciągu ostatniej dekady pracodawcy i wykładowcy wielokrotnie dyskutowali o tym, że wartość tytułu magistra stopniowo zmieniała się w ostatnich latach.

Wiele miejsc pracy, które kiedyś nadawały się dla absolwentów szkół wyższych, wymaga obecnie tytułu magistra. Na przykład, jeśli zacząłeś pracę po uzyskaniu dyplomu licencjata i spędziłeś trzy lub więcej lat w świecie zawodowym, zdobywając znaczne doświadczenie w dziedzinie, w której chcesz rozwijać swoją karierę, to studia magisterskie nie byłyby powszechną praktyką. Stopień magistra jest zwykle sposobem na rozpoczęcie kariery, dlatego wydawanie pieniędzy na wyspecjalizowanych studiach magisterskich w miejscu, w którym już pracowałeś, nie ma większego sensu. Ludzie w takich sytuacjach zwykle czekają, aż będą mieli wystarczające doświadczenie, a następnie ubiegają się o program nauczania podyplomowego. Stopień magistra ma zasadniczo na celu wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie studiów w celu uzyskania dyplomu. Różne przypadki i unikalne profile kandydatów mogą sprawić, że wybór programu studiów podyplomowych wydaje się przytłaczający.

Najważniejsze jest jednak to, że jeśli właśnie uzyskałeś tytuł licencjata i nie masz doświadczenia zawodowego lub jesteś na początku kariery i chcesz się wyróżnić, ukończenie studiów podyplomowych da Ci znaczącą przewagę nad rówieśnikami w poszukiwaniu pracy, i może pomóc Ci rozpocząć swoją profesjonalną ścieżkę kariery.

Właśnie dlatego program studiów i mechanizmy nauczania zwykle opierają się na założeniu, że większość studentów nie ma doświadczenia i ma ściśle akademickie zaplecze z kilkoma praktycznymi spotkaniami z prawdziwym środowiskiem biznesowym. Niektórzy pracodawcy mogą przypisać specjalizację studia podyplomowe zarządzanie ludźmi z dodatkowym wynagrodzeniem i awansem, ale inni nie. Musisz także zastanowić się, jak entuzjastycznie podchodzisz do nauki, ponieważ ukończenie studiów magisterskich może być wyzwaniem, jeśli temat nie jest dla Ciebie przedmiotem szczególnego zainteresowania.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.