Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Parkiety z drewna – trwałość i zastosowanie

Parkiety z drewna – trwałość i zastosowanie

Podłogi są obecnie wykańczane na trzy zasadnicze sposoby.

Pierwszy sposób wykończenia zakłada położenie płytek podłogowych, np. gresu, drugi paneli podłogowych, a trzeci, najdroższy, ale zarazem najbardziej ekskluzywny, parkietu. W przypadku płytek i paneli już na pierwszy rzut oka widać, jaką jakość ma podłoga. Kiedy jest ona wykończona drewnem, wygląda bardzo ekskluzywnie. Drewno jest przede wszystkim ciche i na takiej podłodze nie słychać tak kroków. Dodatkowo drewniana podłoga wygląda bardzo solidnie i przewyższa tym znacząco panele. Pakiety Lodz zakłada się w domach, w których cena wykończenia nie gra roli, a najważniejsza jest wysoka jakość. Kiedy szczególnie zależy nam na tym, by wszystkie pomieszczenia prezentowały się w sposób nienaganny i tym samym pokazywały nasz osobisty gust, to drewno jest strzałem w dziesiątkę.
Parkiety z drewna – trwałość i zastosowanie

Parkiety drewniane – jakie mają największe zalety?

Parkiet ma wiele zalet, ale bez wątpienia do najważniejszych trzeba zaliczyć te związane z trwałością. Parkietu nie da się tak łatwo zniszczyć jak paneli. Podłoga z desek z litego drewna wytrzymuje z powodzeniem kilkadziesiąt, a jeśli co jakiś czas ją odnawiamy, to będzie wyglądała dobrze nawet dużo więcej. Przede wszystkim taka podłoga ma bardzo dobre właściwości akustyczne i nie słychać na niej kroków, mimo że nie stosuje się pod nią specjalnych mat wygłuszających jak ma to miejsce w przypadku układania paneli. Kolejną zaletą jest fakt, że parkiet można odnowić po kilku lub po kilkunastu latach. Jeśli podłoga nie była użytkowana bardzo intensywnie, wymaga odnowienia po kilkunastu latach użytkowania. Jeśli jednak użytkowano ją bardzo intensywnie, trzeba ją odnowić już po kilku latach. Odnowienie polega na cyklinowaniu podłogi, a proces ten usuwa drobne zarysowania i powierzchniowe zabrudzenia, a dodatkowo lakier nawierzchniowy. Ogromną zaletą takiej metody odnawiania jest fakt, że później podłoga wygląda jak nowa. Wysokiej jakości parkiety Lodz w wielu aspektach przewyższają inne rodzaje podłóg.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.