Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Podatek VAT za paliwo – zwrot?

Podatek VAT za paliwo – zwrot?

Jeśli mamy własną firmę, która jest zarejestrowana w Polsce, ale samochody często są poza granicami i tam tankują to czy można będzie starać się o zwrot podatku vat? Wszystko jest możliwe, ale zanim tak się stanie to trzeba będzie dobrze się do tego przygotować.

Musimy być płatnikami vat, co oznacza, że jeśli ktoś jest na innym rozliczeniu podatku to nie ma szans na zwrot pieniędzy za paliwo. To, dlatego trzeba sprawdzić czy jesteśmy czynnymi płatnikami vat, a jeśli tak to mamy ogromne szanse na zwrot pieniędzy za paliwo. Można przy okazji starać się o zwrot pieniędzy za autostrady. Nie wcześniej niż dziewięćdziesiąt dni po przyjeździe będzie można złożyć specjalny wniosek. Ten wniosek w pierwszej kolejności składamy w naszym urzędzie skarbowym, do którego jesteśmy przypisani. Tam sprawdzają czy wszystko się zgadza i wtedy dopiero te dokumenty przesyłają dalej. Dalej to znaczy do tego urzędu skarbowego państwa, w którym tankowaliśmy paliwo. Teoretycznie w łatwy sposób można uzyskać zwrot podatku Holandia, ale tylko wtedy, kiedy wszystko będziemy robić tak jak trzeba. Jeśli sami nie radzimy sobie z przygotowanej dokumentacji to można będzie skontaktować się z firmą, która nam w tym chętnie pomoże. Taka firma działa w tym temacie, dlatego nic nie jest w stanie ich zaskoczyć.


Pieniądze za paliwo

Im więcej się tankuje poza granicami kraju tym większy zwrot podatku można otrzymać. Najbardziej opłaca się to firmom, które mają busy albo samochody ciężarowe. Wtedy jest tych zwrotów naprawdę bardzo, ale to bardzo dużo i firmie opłaca się wysyłać wnioski. Firmy, która dużo jeżdżą na bieżąco składają takie wnioski o zwrot podatku, bo mają tego bardzo dużo. Korzystają wtedy z pomocy firmy, która się tym zajmuje, bo im się to po prostu opłaca. Tym, którym się nie opłaca można polecić samodzielne wypełnienie wszystkich dokumentów i wysłanie ich tam gdzie trzeba. Jeśli się do tego przyłożymy to na pewno nam się uda to zrobić, a im mniej błędów będzie w dokumentacji tym szybciej będzie można odzyskać pieniądze.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.