Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Jak wybrać najlepszą świecę zapachową?

Jak wybrać najlepszą świecę zapachową?

Odpowiednia świeca zapachowa może wnieść do naszego domu powiew świeżości, kiedy poszukujemy pomysłu na zmianę wystroju, możemy także spróbować ze zmianą zapachu.

Dobra świeca zapachowa powinna wystarczyć na dłuższy czas, powinna także wyglądem pasować do naszego wnętrza. Obecnie można naturalnie wybierać świeczki w różnych kolorach i kształtach. Dzięki temu będziemy mogli wybrać świeczkę, która będzie świetnie komponowała się z innymi dodatkami w naszym domu. Oczywiście aby wybrać najlepszą świeczkę trzeba widzieć z jakich składników są produkowane. Nie wszystkie świece są tworzone jednakowo, możemy przede wszystkim znaleźć różnego rodzaju wosk, ale świece będą różniły się także rodzajami knotów. Pierwszą rzeczą, którą chcesz wziąć pod uwagę, jest wosk. Zazwyczaj świece są wytwarzane z wosku parafinowego, który jest produkowany z ropy naftowej i wytwarza szkodliwe produkty uboczne podczas spalania lub topienia. Chociaż parafina jest bardzo przystępna cenowo i łatwa w użyciu, nie jest zbyt przyjazna dla środowiska i może osadzać dużo sadzy na ścianach i sufitach. Ponadto badania wykazały, że opary wosku parafinowego mogą powodować poważne niekorzystne skutki dla oczu i układu oddechowego. Alternatywnie, wosk sojowy jest doskonałym wyborem z punktu widzenia zdrowia, zapachu i jest przyjazny dla środowiska. Jak wybrać najlepszą świecę zapachową?

Soja spala się powoli, co skutkuje mniejszą ilością sadzy i dymu, dzięki czemu możesz dłużej cieszyć się zapachem świecy.

Ponadto, ponieważ soja spala się czysto, zapachy są silniejsze i czystsze. Soja nie uwalnia toksyn do powietrza, podczas gdy parafina uwalnia do powietrza wiele znanych toksyn z których niektóre są rakotwórcze. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli mieszkasz z dziećmi i zwierzętami. Ponadto soja jest wytwarzana z nasion soi, odnawialnego zasobu, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska. Obecnie bardzo popularne są świece Yankee Candle, to świece które charakteryzują się pięknymi zapachami. Są bardzo trwałe ponieważ wosk znajduje się w gustownych słoiczkach, które można zamknąć.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.