Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Porady dotyczące podróży

Porady dotyczące podróży

Wakacje przyjemne, relaksujące i coś, co każdy spodziewa się. Jednak wielu ludzi jest zestresowanych. Zawsze jest możliwe, że coś pójdzie nie tak, czy to rezerwacja podróży, pakowanie lub łapanie samolotu lub pociągu. Oto kilka wskazówek, które usuwają stres z etapów planowania i pomagają cieszyć się podróżą.

Weź ze sobą dobrą książkę do przeczytania podczas podróży. Jeśli zawsze masz coś interesującego do zrobienia, będziesz mniej podatny na frustrację lub nudę podczas przerw i innych opóźnień, na które nie masz wpływu. Kup nowy tytuł, który chciałbyś przeczytać, abyś miał coś na co czekać.

Aby uzyskać bardziej ekscytujące i niezapomniane wrażenia z podróży, rozważ zmniejszenie budżetu. Podróżowanie na sznurku, wystawia cię na nowe sytuacje i pokazuje ci ludzi i miejsca, które inaczej moglibyś przegapić. Ograniczenie wydatków do absolutnego minimum pozwoli Ci uzyskać realistyczne wyobrażenie o sposobie, w jaki żyją mieszkańcy, w wybranym przez Ciebie miejscu docelowym.

Jeśli martwisz się podróżowaniem z dużą torbą podręczną, zaplanuj z wyprzedzeniem. Linie lotnicze zazwyczaj wsiadają w grupach po pięć lub dziesięć rzędów, więc wybierz miejsce w rzędzie 11 lub 21, a nie w rzędzie 19. Ponadto, gdy linia lotnicza wywoła blok przed sobą, wejdź w kolejkę. W ten sposób czekasz z przodu zamiast z tyłu.

Planując podróż, nie zapomnij o budżecie na koszt paliwa. Podczas gdy wiele innych kosztów można łatwo obliczyć z góry, koszt gazu jest trudniejszy do wykrycia, a także może zaskoczyć szybko. Internetowe kalkulatory gazu mogą pokazać ci, gdzie są najtańsze ceny, i pomóc ci zorientować się, ile wydasz.

Nie parkuj swojego samochodu na lotnisku. Opłaty parkingowe mogą być strome, a pozostawienie samochodu na parkingu przez dłuższy czas może sprawić, że niektóre osoby będą się niepokoić. Niech znajomy lub członek rodziny zawiedzie Cię na lotnisku. Alternatywnie możesz skorzystać z transferu na lotnisko.

Na bezstresowe wakacje, przygotuj się na tydzień przed wyjazdem. Upewnij się, że Twoi znajomi i rodzina wiedzą, dokąd zmierzasz, i poproś kogoś, aby jeździł pod domem, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. W razie potrzeby zainstaluj alarm. Znajdź kogoś, kto zajmie się twoimi zwierzętami i roślinami.

Często zdarza się, że gospodyni i dzwonek mają wskazówkę. Nie trzeba jednak przesadzać, wystarczy zwykły dolar za worek i nie więcej niż pięć dolarów dziennie dla gospodyni jest wystarczające. Pomoże to zapewnić dobre relacje podczas pobytu.

Przed udaniem się na duże podróże, upewnij się, że odpoczniesz całą noc przed wyjazdem. Brak snu może spowodować, że podejmujesz złe decyzje i powodujesz zapominanie. Konsekwencje złych wyborów podczas podróży są o wiele cięższe niż normalnie, więc upewnij się, że jesteś wypoczęty.

Staraj się tylko przynosić torby podręczne. Jeśli możesz podróżować światłem, nie będziesz musiał stawić czoła bałaganowi, który jest licznikiem czeków. Zapamiętaj zasady dotyczące wagi i przygotuj się na zakup przyborów toaletowych po przybyciu do miejsca docelowego. Możesz zadzwonić do linii lotniczej, aby wyjaśnić wszelkie szczegóły.

Gdy wybierasz się w podróż, pamiętaj o szczegółowym dzienniku podróży. Zapisz, dokąd się udałeś, co zrobiłeś i jak się z tym czułeś. Umożliwi ci to odniesienie się do poprzednich doświadczeń, jeśli planujesz nową podróż do tego samego miejsca docelowego. W ten sposób możesz zaplanować podróż obejmującą najlepsze części twoich poprzednich podróży, jednocześnie dodając nowe doświadczenia.

Jeśli zamierzasz jechać do miejsca docelowego, zwłaszcza jeśli jest to długa podróż, spróbuj podróżować w nocy. Ruch na drogach jest o wiele mniejszy, więc najprawdopodobniej uzyskasz ich szybciej. A jeśli podróżujesz z dziećmi, mogą się zwijać na tylnym siedzeniu i przespać jazdę.

To, czego się właśnie nauczyłeś, będzie miało duży wpływ na twoją następną podróż. Kiedy wybierasz się na wakacje, zachowaj wskazówki, o których tutaj czytasz. Złożą ci ulgę przy twoich planach.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.