Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Tworzymy stronę internetową

Tworzymy stronę internetową

Wszystko zaczyna się od wyboru domeny internetowej. Adres to kluczowy element wpływający na popularność strony.

Trzeba wybrać wolny adres internetowy i taki, który kojarzy się z treścią, jaka znajdzie się na stronie. Sprawdzajmy ceny domeny i to nie tylko te dzisiaj. Sprawdzajmy ile będzie kosztowało odnowienie domeny, bo dzisiaj można ją mieć za 1 zł, ale za rok może to być kilkaset złotych, dlatego ma to dla nas znaczenie. Tym bardziej, jeśli będzie to strona, która nie przynosi nam żadnych zysków. Kolejnym krokiem będzie wybranie stabilnego hostingu. Dobieramy taką przestrzeń na dysku, jaka pomieści nam wszystko, co tylko chcemy. Im więcej jest na stronie różnych zdjęć i filmów tym większa przestrzeń musi być potrzebna. Transferu danych zależny będzie od ilości osób, które nas odwiedzają, dlatego to również trzeba dopasować pod siebie i swoją stronę tak żeby całość działała bardzo stabilnie, bo na tym nam zależy. Jeśli mamy hosting to trzeba będzie tam zainstalować domenę. Jeśli nie wiemy jak to zrobić to najlepiej domenę i hosting wybrać w jednej firmie i wtedy wszystko działa automatycznie.

Instalacja wordpress

Zamiast tworzyć ręcznie kod strony internetowej lepiej wykorzystać do tego wordpress. Warto, zatem zainstalować wordpress i z niego korzystać, bo większość stron internetowych się na nim opiera. Wystarczy założyć konto zalogować się, wybrać motyw, jaki nas interesuje i rozpoczynamy tworzenie strony internetowej. To nie zajmuje dużo czasu i na pewno z efektu końcowego będziemy bardzo zadowoleni. To jak dokładnie to zrobić można znaleźć na stronie internetowej jak stworzyć stronę na wordpress i na pewno warto tam zajrzeć. Wtedy nic nie będzie dla nas trudne i żadnego z ważnych etapów nie pominiemy, co ma przecież bardzo duże znaczenie. Nasza strona będzie estetyczna i funkcjonalna, a wtedy więcej osób będzie chciało przeglądać to, co się na niej znajduje i my na tym na pewno zyskamy. Taki jest nasz cel, dlatego trzeba będzie już dzisiaj go zrealizować i to krok po kroku.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.