Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Wszystko o zakładaniu spółki z o.o.

Wszystko o zakładaniu spółki z o.o.

Na pewno będziemy zaskoczeni jak dużo formalności trzeba wypełnić żeby nasza spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mogła wreszcie wystartować.

Zaczynamy od napisania umowy spółki poza tym, że znajdują się tam dane wszystkich jej udziałowców to byłoby dobrze od razu wyszczególnić tam, kto zasiada w zarządzie spółki. W ten sposób będzie można oszczędzić sobie sporo czasu. Oczywiście konieczny będzie wkład zakładowy i o tym nie można zapomnieć. Wszyscy udziałowcy muszą wnieść kapitał. Z tym, że wcale nie muszą to być wysokie kwoty. Wystarczy, że będzie to pięćdziesiąt złotych. Trzeba tylko pamiętać o tym, że później istotne jest zebranie odpowiedniej kwoty na kapitał zakładowy. Obecne prawo jasno mówi, że nie może to być mniej niż pięć tysięcy złotych. Trzeba się tego trzymać, bo inaczej spółka nie będzie mogła działać. Kolejnym rokiem będzie rejestracja w KRS. Potrzeba wielu dokumentowa, które wyślemy do sądu. Na pewno umowa jest potrzebna, ale również wskazania, kto jest w zarządzie, wskazania, jakie wpłaty zostały dokonane czy nawet podane adresów członków zarządu. Dane muszą być prawdziwe, bo będą bardzo dokładnie sprawdzić.

Inne ważne formalności

Kolejnym krokiem będzie zgłoszenie NIP i REGON. Wtedy nasza spółka będzie mogła zacząć wreszcie funkcjonować i zarabiać. Rejestracja w S24 to ostatnia formalność, jaka nas czeka. Jeśli na to się zdecydujemy to mamy uproszczoną formę, ponieważ nie ma konieczności zachowania formy aktu notarialnego oraz nie ma konieczności wnoszenia wkładów przy zawarciu umowy spółki. Jeśli dopełnimy wszystkich formalności to można będzie już być gotowym do działania na naszym krajowym rynku. Formalności jest bardzo dużo, ale nie da się ich ominąć. Te osoby, które chcą dowiedzieć się wszystkiego o zakładaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinny odwiedzić stronę http://spolki24.net/jak-zalozyc-spolke-z-oo/. Jest tu mnóstwo porad, dlatego na pewno na tym skorzystamy. Warto już dzisiaj stronę odwiedzić i się o tym przekonamy, że warto było tutaj zajrzeć.

Mirek Wrona

Comments are closed.
https://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.