Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Unikaj kryzysu związanego z astmą dzięki profilaktyce i komunikacji

Unikaj kryzysu związanego z astmą dzięki profilaktyce i komunikacji

Jeśli masz astmę, prawdopodobnie masz od swojego lekarza leki do leczenia i zapobiegania atakom, ale jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić samodzielnie, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ataku.

Oto kilka pomocnych zaleceń, które pomogą Ci sprawić, by Twoje środowisko domowe pracowało z Tobą, a nie przeciwko Tobie, w dążeniu do ograniczenia ataków astmy.Dowiedz się, jak rozpoznać astmę, aby móc ją leczyć. Kiedy masz astmę, zwykle masz trudności z oddychaniem i czujesz, że twoja klatka piersiowa staje się ciasna. Astmie często towarzyszy kaszel i świszczący oddech. Jeśli doświadczasz różnych objawów, możesz mieć inną chorobę, która wymaga więcej pomocy medycznej.Jeśli masz zamiar ćwiczyć, zacznij bardzo powoli. Nagłe ćwiczenia, takie jak start w biegu, mogą wywołać astmę u większości ludzi. Możesz ćwiczyć, ale zrób kilka ćwiczeń rozgrzewających, które stopniowo zwiększą tętno, aż poczujesz się komfortowo przy cięższych ćwiczeniach. Nie zmuszaj się do ćwiczeń, jeśli czujesz, że będziesz mieć atak astmy.Jeśli masz astmę, możesz chcieć unikać zwierząt domowych, zwłaszcza tych o dłuższej sierści. Dla wielu osób sierść i sierść zwierząt domowych są jednymi z głównych wyzwalaczy ataków astmy. Jeśli naprawdę chcesz mieć zwierzaka, spróbuj zdobyć takiego z krótkim futerkiem lub zwierzaka wodnego, takiego jak ryba.Jeśli masz astmę, rozsądnie jest nosić bransoletkę identyfikacyjną. W ten sposób, jeśli miałbyś atak astmy i nie możesz mówić za siebie, ratownicy medyczni będą wiedzieć, że masz ten stan. Jeśli nie czujesz się komfortowo nosząc bransoletkę identyfikacyjną, pamiętaj, aby mieć przy sobie coś, co wskazuje na astmę.Wiele leków może wywołać atak astmy bez Twojej wiedzy. Niektóre NLPZ i aspiryny zrobią to za Ciebie. Unikaj kryzysu związanego z astmą dzięki profilaktyce i komunikacji

Dodatkowo beta-blokery, rodzaj leków stosowanych w chorobach serca i nadciśnieniu, mogą powodować objawy astmy.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz którykolwiek z tych stanów wraz z astmą.Upewnij się, że nie doświadczasz żadnego stresu w swoim życiu, ponieważ lęk emocjonalny może w rzeczywistości wywołać objawy astmy. Właściwy odpoczynek, dieta i ćwiczenia są ważne dla ogólnego stanu zdrowia i mogą pomóc w radzeniu sobie z objawami astmy. Zdrowie emocjonalne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne w Twoim życiu.Dym papierosowy pogorszy Twoją astmę. Jeśli nie palisz, nie zaczynaj. Jeśli palisz, przestań. Trzymaj się również z dala od oparów i oparów chemicznych. Opary chemiczne wywołają ataki astmy, którym nie będziesz w stanie położyć kresu. Jeśli jesteś w pobliżu innych, którzy palą, usuń się.Unikaj przebywania w pobliżu dymu i oparów. Dym, w tym dym papierosowy i spaliny samochodowe, zawiera małe cząsteczki kurzu i chemikaliów, które mogą podrażniać wyściółkę oskrzeli. To podrażnienie jest niebezpieczne dla astmatyków, ponieważ może zakłócać oddychanie w już uszkodzonym systemie. Szczególnie wdychanie dymu papierosowego może wywołać atak astmy.Unikaj wnoszenia roślin do domu. Niestety obejmuje to ozdobne bukiety i podobne prezenty. Pyłki i zapachy wytwarzane przez te rośliny mogą wywoływać objawy astmy lub alergie środowiskowe, które towarzyszą astmie u wielu chorych. Jeśli ktoś przyniesie kwiaty do twojego domu, podziękuj mu grzecznie, ale usuń kwiaty przy pierwszych oznakach objawów.Dzięki tym wskazówkom możesz uczynić swoje środowisko czystszym i bezpieczniejszym, co może pomóc w zapobieganiu atakom astmy. Zapobieganie jest znacznie łatwiejsze niż leczenie, więc zastosuj się do tych wskazówek i zmniejsz narażenie na typowe czynniki wywołujące astmę. Te wskazówki, stosowane w połączeniu z zaleceniami lekarza i lekami, mogą skrócić długość i nasilenie ataków astmy.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.