Witaj w Awesome Design

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dotyczącymi projektowania stron, czy tez aplikacji mobilnych. Zachęcamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Zasady bezpieczeństwa na stanowisku pracy

Zasady bezpieczeństwa na stanowisku pracy

Pracownicy na wielu stanowiskach potrzebują różnego rodzaju środków ochrony osobistej. Będzie to nie tylko odzież robocza ale także kaski, okulary czy też środki ochrony słuchu.

W wielu fabrykach pracujące maszyny wytwarzają uciążliwy hałas, podobnie jak wiele różnych maszyn i narzędzi wykorzystywanych przykładowo w budownictwie. Ochronę słuchu należy zapewnić i stosować, gdy poziomu hałasu lub czasu trwania nie można zmniejszyć do określonych wartości. Dopuszczalne środki ochrony słuchu obejmują nauszniki i zatyczki do uszu, które należy muszą być dobrze dopasowane.

Ochrona oczu i twarzy jest potrzebna, gdy pracownicy są narażeni na zagrożenia związane z pyłem, stopionym metalem, ciekłymi chemikaliami, kwasami, cieczami żrącymi, gazami czy różnego rodzaju oparami.

Maski na twarz, okulary ochronne należy dobierać w zależności od zagrożenia, przed którymi mają nas chronić. Pracownicy muszą zostać przeszkoleni w zakresie właściwego wyboru i używania środków ochrony indywidualnej oraz tego, które środki ochrony indywidualnej są potrzebne do różnych warunków i zadań w miejscu pracy.

Pracownicy wyznaczeni do noszenia środków ochrony powinni wiedzieć, jak je zakładać i zdejmować, a także jak je wyregulować, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie. Pracownicy powinni mieć możliwość właściwej kontroli środków ochrony osobistej przed każdym użyciem, aby ustalić, czy są one w pełni sprawne. Trzeba także pamiętać o właściwej konserwacji tego rodzaju środków ochronnych. Obuwie z kompozytowymi i stalowymi noskami zapewniają wysoki poziom ochrony. Nie przewodzą również prądu, co jest wymagane, jeśli wykonujesz prace związane z elektrycznością. Wybierając ochronę stóp, chcesz również wybrać obuwie, które jest antypoślizgowe, aby chronić przed poślizgnięciami i upadkami, oraz z antyprzebiciowymi podeszwami, aby chronić przed ostrymi przedmiotami. Należy wybrać odpowiednie rękawicę do pracy, jeżeli pracujemy z maszynami tnącymi wówczas należy zaopatrzyć się w rękawice rękawice antyprzecięciowe dla pilarzy. Ręka jest najbardziej narażoną częścią ciała dlatego też nie można lekceważyć odpowiednich rękawic. Rękawice powinny przylegać ściśle i być wygodnie, jednocześnie umożliwiając pełną sprawność palców.

Mirek Wrona

Comments are closed.
http://awesome-design.pl - projektowanie stron i aplikacji mobilnych.